Şanlıurfa Karaköprü'de 2+1 daire icradan satılıktır

Türkiye 3 Şubat 2021 00:07
Videoyu Aç Şanlıurfa Karaköprü'de 2+1 daire icradan satılıktır
A
a

T.C.ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ 2020/14829 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :Şanlıurfa İli, Karaköprü İlçesi, 125 Ada, 3 Parsel, SEYRANTEPE(KARAKÖPRÜ) Mahalle/Köy, 1. kat 8 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporuna göre; taşınmazın çevresinde 4-5 katlı binalar, boş arsalar ve okul bulunmaktadır. Taşınmazın doğusunda 600 metre mesafede Karaköprü GAP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Karaköprü İşitme Engelliler İlkokulu, 800 metre mesafede Maşuk TOKİ yolu, 1000 metre mesafede 112 Acil Çağrı Merkezi bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina bodrum+zemin+3 normal kattan oluşmaktadır. Binada doğalgaz kolon tesisatı bağlanmıştır. Merdiven basamakları mermer ve sahanlık seramik kaplamalıdır. Merdiven korkulukları alüminyum doğramalıdır. Merdiven ve sahanlık duvarları plastik boyalıdır. Binanın her katında 4 adet daire bulunmakta olup asansör mevcuttur. Bina güneydoğu yönünden sokağa cephelidir. Bina giriş kapısı demir doğramalıdır. Binaya giriş bodrum kattan yapılmaktadır. Kıymet takdiri yapılan daire, binanın 1. katında Sahanlık koridoruna göre sağ tarafta kuzeybatı-güneybatı cephelidir. Daire 2 oda, 1 salon, antre-hol, wc-lavabo, mutfak, banyo ve 1 adet balkondan oluşmaktadır. Dairede pencereler pvc imalattan, kapılar ahşap doğramadan yapılmıştır. Dairede yerler odalarda laminant parke, geriye kalan kısımlarda seramik döşemelidir. Duvarlar saten boyalıdır. Banyo, wc-lavabo duvarları fayans kaplamalıdır. Tavanda alçı dekorasyon yapılmıştır. Mutfak dolapları, tezgah ve antrede vestiyer mevcuttur. Daireye doğalgaz bağlantısı yapılmıştır. Daire giriş kapısı çelik kapılıdır. Daire balkon dahil net 85,00 m2 alanlıdır.
Adresi Seyrantepe-Karaköprü Mah.8060 Sok, Mrm 14 Apartmanı Kat:1 No:10/8 Karaköprü / ŞANLIURFA
Arsa Payı Tam
İmar Durumu İnşaat tarzı Ayrık nizam 4 Kat imarlı
Kıymeti 185.000,00 TL
KDV Oranı KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü 09/03/2021 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü 06/04/2021 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No: 204 İl Göç İdaresi Karşısı Glutensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat Konferans Salonu HALİLİYE / ŞANLIURFA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. Mezat salonunda pey sürecek ihale katılımcıları minimum 1000,00 TL ve üzerinde arttırmak suretiyle teklif verebileceklerdir.
2-COVİD-19 TEDBİRLERİ KAPSAMINDA;
Adalet Bakanlığınca ihalelerin tamamen E-SATIŞ portalı üzerinden elektronik ortamda yapılması hususunda çalışma yürüttüğü ve kılavuz yayınlamak suretiyle geçiş yapılana kadar tedbirlerin İcra Müdürlüklerince alınmasına karar verildiği, bu tedbirler kapsamında ihale esnasında NAKİT PARA akışının bulaşıcı riski doğuracağı aynı zamanda ihale esnasında paranın alımı sayımı iadesi sahte olup olmadığının tespitinin mümkün olmadığı hususları bir arada değerlendirilerek;
Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin%20 olan pey akçesini müdürlüğümüze ait TR78 0001 5001 5800 7299 0214 61 nolu hesaba nolu hesaba açıklama kısmına iştirak edecek kişinin T.C.kimlik nosu ve dosya numarası ile birlikte yatırarak ihale esnasında dekontu elinde bulundurması, Vakıfbank bankomat kartı bulunanlar müdürlüğümüzde bulunan Vakıfbank POS cihazından teminatı yatırabileceği veya milli bir bankanın (kesin ve süresiz) teminat mektubunu tevdi etmeleri, lazımdır. NAKİT PARA İLE TEMİNAT KABUL EDİLMEYECEKTİR. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, satış bedelinden ödenir. Satış bedelinin rüçhan alacakları karşılamaması halinde aynından doğan vergi borcunun 6183 S.Y. 21/2 maddesi uyarınca ihale bedelinden ödenmeyecektir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK'nun 127.md uyarınca iş bu ilan tapudaki ilgililerden adresi tespit edilemeyen ilgililere tebligat yerine geçer.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/14829 sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
https://www.ilan.gov.tr/ilan/735616/emlak/konut/sanliurfa-karakoprude-2-1-daire-icradan-satiliktir-

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER