Şehit Hüseyin Var için Mevlid-İ Şerif okundu

Samsun 28 Ekim 2019 06:33
Videoyu Aç Şehit Hüseyin Var için Mevlid-İ Şerif okundu
A
a

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Bafra Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Saadet Var, "21 yıl önce şehit olan oğlumun Hüseyin Var’ın ölüm yıl donumu nedeni ile Mevlid-i Şerif okuttuk" dedi

Van’ın Çatak ilçesinde 1998 yılında şehit düşen Hüseyin Var için 2 adet 41 Yasin-i Şerif okundu. Eller semaya açıldı ve dualar edildikten sonra ikramlara geçildi. Dernek Binasında okunan Mevlid-i Şerif’e Gazinin Sesi Dergisi Sahibi Mehtap Kenar, Samsun Garnizon Komutanlığı Şehit ve Gazi İşleri Kısım Amiri Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Erdoğan Kapusuz, Bafra Askerlik Şubesi Personel Astsubay Üstçavuş Ender Tiryaki, Türk Kızılay Canik Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Örs, AK Parti Bafra İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu Başkanı Nazife Bulut Soruklu’un yanı sıra şehit ve gazi aileleri katıldı.
OĞLUM iÇiN MEVLiD-i ŞERiF OKUTTUM
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Bafra Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Saadet Var, "Şehit ve Gazi ailelerimizin katılımı ile Van’ın Çatak ilçesinde 1998 yılında teröristler tarafından şehit edilen oğlum Hüseyin Var için Mevlid-i Şerif okunduk ve bu arada 15 Temmuz silahlı darbe teşebbüsünde şehit olan vatandaşlarımız ile Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet geride kalan gözü yaşlı ailelerine sabırlar ve yaralanan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum hainler asla emellerine ulaşamayacaklar bu ülke sahipsiz değil “diye konuştu.
SAHiP ÇIKMAK BiZiM ASLi GÖREViMiZDiR
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Bafra Şubesi Basın sözcüsü Köksal Öner ise, "Ülkemiz için canlarını seve seve feda eden Mehmetçiklerimiz için dernek binamızda Mevlid-i Şerif okuttuk. Şehit düşen Mehmetçiklerimizin geride bıraktıkları gözü yaşlı ailelerine sahip çıkmak bizim asli görevimizdir. Şehitler vurulunca değil unutulunca ölür. Bizlerde her zaman Mevlid-i Şerif okutarak anacağız" şeklinde konuştu.
Dernek binasında okunan Mevlid-i Şerif’de şehit aileleri tarafından duygu dolu anlar yaşandı. Gözü yaşlı şehit aileleri de, "İmralı Adası’nda yatan bebek katili olan Abdullah Öcalan asılsın" dedi. Köksal ÖNER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER