Samsun

Şehrimizin ve ülkemizin problemlerine çözüm üretmeye çalışacağız

Asrın İş adamları Derneği (ASRİAD) Samsun Şube Başkanı Furkan Okudan, faizsiz ekonomiyi destekleyen, ticarette ahlaki değerleri önemseyen iş adamlarından oluşan bir dernek olduklarını belirterek, "Bundan sonraki süreçte şehrimizin ve ülkemizin problemlerine çözüm üretmeye çalışacağız" dedi.

Şehrimizin ve ülkemizin problemlerine çözüm üretmeye çalışacağız

11 Ekim 2018 13:15
-A

+A

Asrın İşadamları Derneği Samsun Şubesi kuruldu. ASRİAD Samsun Şube Başkanı Furkan Okudan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İhlas Haber Ajansı (İHA) Samsun Bölge Müdürü Ali Yılmaz Ergen'i ziyaret etti. Furkan Okudan, geçen hafta Samsun şubesini kuran ASRİAD'ın; dernek faaliyetleri ve vizyonu hakkında İHA Samsun Bölge Müdürü Ali Yılmaz Ergen'e bilgi verdi. 
DERNEĞiMiZiN SLOGANI 'ÖNCE NiTELiK’
ASRİAD'ın 2017'de kurulan bir dernek olduğunu belirten Okudan, "Geçtiğimiz hafta Samsun şubesini kurduk. Yaklaşık 28 farklı sektörden 40 iş adamı üyemiz var. Derneğimizin sloganı 'önce nitelik'. Gelir ve servet dağılımının hakkaniyetli sürdürülebilir bir düzene ulaşmasını sağlama vizyonumuzla; fıtrata uyumlu değer yargılarına dayalı ve yaşayan bir ekonomi üretme misyonu ile hizmet verecek bir derneğiz. Faizsiz ekonomiyi destekleyen, ticarette ahlaki değerleri önemseyen iş adamlarından oluşan bir derneğiz. Bir sivil toplum kuruluşu olarak; bundan sonraki süreçte şehrimizin ve ülkemizin problemlerine çözüm üretmeye çalışacağız" diye konuştu. 
Ziyaretin sonunda hatıra fotoğrafı çektirildi.  İHA"serif"'>"Devletin görevi anayasada, bireyin can ve mal güvenliğini korumak olarak belirtilmiştir. Sağlık hizmeti veren personel de halkın sağlığına yönelik hizmetleri ile can güvenliğine dair kamu hizmeti vermektedir. Buna rağmen, kendisine karşı olan her türlü saldırıya karşı korunmasız olan bu meslek grubunun, elem verici malum olaylar sonucunda kendisi ve yakınları mağdur durumda kalmaktadır.
Kanun teklifi ile yukarda sıralanan gerekçelerden hareketle 2330 sayılı Nakdi Tazminat ve Aylık Bağlanması Hakkında Kanunda değişiklik yapılarak, kanunda belirlenmiş olan hallerde, sağlık personeline de nakdi tazminat verilmesi ve aylık bağlanabilmesi amaçlanmıştır."

Kaynak : Haber Merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...