Türkiye

Selçuklu Belediyesi Konya'yı geleceğe taşıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Selçuklu Belediyesi tarafından Konya'ya kazandırılan Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE) ve Konya Tropikal Kelebek Bahçesi'ni ziyaret etti.

Selçuklu Belediyesi Konya'yı geleceğe taşıyor

20 Nisan 2018 13:03
-A

+A

Ziyarette AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ak Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer ve SOBE Vakfı Başkanı Mustafa Ak da misafirlere eşlik etti. 

“Selçuklu Belediyesi Konya’yı geleceğe taşıyor” 
Konya'da bulunmaktan ve Konya’ya gidince görmeden geçmeyin denilen Tropikal Kelebek Bahçesi'ni ziyaret etmekten dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “Konya deyince akla ilk olarak Konya’nın tarihi, geçmişi ve medeniyetin bu şehirde bıraktığı izler geliyor. Konya bu anlamda çok kadim bir şehir ama bu kadim şehri geleceğe taşıyacak önemli projelere de ihtiyaç var. İşte bugün gördüğümüz için çok mutlu olduğumuz Tropikal Kelebek Bahçesi de bu projelerden biri olmuş. Çocukların doğayla iletişim kurmasına ve bizlerin de tabiatı daha iyi tanımamıza vesile olacak bu eser yapısının özelliklerinin yanı sıra Avrupa’nın en büyük uçuş alanına sahip sayılı yerlerinden biri olması ile de şehir adına önemli bir değer. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 
SOBE şehrin vizyonunu ortaya koyuyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde engellilerle ilgili birçok hukuki düzenlemelerin hayata geçirildiğini ve önemli projelere imza atıldığını ifade eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "Geldiğimiz noktada özellikle zihinsel engel grubu, down sendromu ve otizmli çocuklarımızın çok özel eğitim ihtiyaçları var. Bir yerel yönetim anlayışıyla Türkiye'de olmayan bir modelin Konya'da hayata geçirilmesi ve bir ilçe belediyemizin bu kadar büyük bir yatırım yapmış olması şehir adına ortaya konulan vizyonu göstermesi açısından son derece önemli. Biz de Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak Hasan Kalyoncu Üniversitesi işbirliğinde 0-3 yaş arası otistik çocuklarla ilgili bir çalışma yapıyoruz. Bu kapsamda Engelsiz Yaşam Merkezi açmak için de başladığımız çalışmaları tamamlamak üzeriyiz. İyi bir model deyince Konya'ya ve Selçuklu'ya geldik. Bize düşen özel olan bu çocuklara doğru mekanda, doğru modelle ve bu işin ihtisas sahibi hocalarla özel eğitim vermek. Bunların hepsini bir araya getirdiği için değerli Başkanımızı ve emeği geçenleri kutluyorum. İnanıyorum ki bu merkez Türkiye'de bu alanda çalışma yapacak herkese örnek olacaktır. Biz de arkadaşlarımızla buradaki çalışma modelini inceleyerek kendi modelimizi oluşturacağız" dedi. 
Tropikal Kelebek Bahçesi izlenimlerini de paylaşan Başkan Fatma Şahin, "Türkiye’de özel Tropikal Kelebek Bahçesi projesini yerinde inceledik ve Başkanımızla da konuştuk. İnşallah Gaziantep'e de bunun bir değişiğini yapacağız ve hayvanat bahçemizdeki safari park ve zooloji müzesi çeşitliliğini kelebek müzesi ile zenginleştireceğiz. Şunu görüyorum ki başkanın vizyonu ve ekibin bu konudaki gücü Konya'yı çok farklı bir noktaya götürmüş. Selçuklu’yu tebrik ediyorum” dedi. 
Hep birlikte otizmli ve diğer engelli grubundaki çocuklar için daha güzel işler yapacağız
Ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da, "Cumhurbaşkanımızın engellilerle ilgili yaptığı işlerin mihenk taşlarından birisi de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sizin kurucu bakanlık olarak yaptığınız bu işi ve özellikle engelliler ile ilgili ülkemize biçtiğiniz misyon da biz de bir faaliyet yürütüyoruz. Şuanda da aslında meslektaşız ve büyükşehir belediye başkanlığı yapıyorsunuz. Gaziantep'te de ne kadar önemli ve güzel işler yaptığınıza bizler de şahitlik ettik. Bugün bu ziyaretiniz de hem bizler ve hem de vakıf yönetimimiz için çok büyük bir moral kaynağı. İnşallah hep birlikte otizmli ve diğer engelli grubundaki çocuklar için daha güzel işler yapacağız. Şahsınızda size, Bakanlığımıza ve Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz" dedi. 
Başkan Altay, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karaaslan Hanımefendi ile Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin Hanımefendiye teşekkür ediyorum. Kendilerini Konya'mızda ve Selçuklumuz'da ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduk. Gerek Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezimiz gerekse Konya Tropikal Kelebek Bahçemizle ilgili duygu ve düşüncelerine teşekkür ediyorum. 

Kaynak : İHA

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...