Samsun

Sizlere minnettarız

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Polis Teşkilatı'nın 173’ üncü Kuruluş Yıldönümü etkinliği kapsamında Serra Otel’de şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek düzenlendi

Sizlere minnettarız

11 Nisan 2018 14:10
-A

+A

Polis Teşkilatı'nın 173. kuruluş yıldönümü gecesine Samsun Valisi Osman Kaymak ve eşi Emine Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün ve Eşi, Vali Yardımcısı Hasan Öztürk ve Eşi, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ünsal Ağaoğlu ve Eşi, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Sg. Alb. Tayfun Paşaoğlu, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Başkanı Bilal Erim,  Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri, Emniyet Teşkilatı Mensupları ve Eşleri, şehit aileleri, gaziler ve yakınları katıldı.
GECEMiZE HOŞ GELDiNiZ
Polis Teşkilatının 173’ üncü kuruluş yıldönümü etkinliği kapsamında şehit aileleri ve gaziler onuruna düzenlenen yemekte açılış konuşması yapan İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, “Türk Milleti’nin sevgisini ve güvenini kazanmış, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temel niteliklerinin korunması, kollanması ve geleceğe taşınmasının teminatı olan Polis Teşkilatımızın 173’üncü Kuruluş Yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlene bu programa teşrif ederek bizleri onurlandırdığınız için hepinize teşkilatım adına hoş gelimdiniz diyor, saygılar sunuyorum.  Kurulduğu günden bu güne kadar milletimizin huzur ve güvenliğinin sağlanması, vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetinin korunması, devlet otoritesinin ve kanun hakimiyetinin tesisi başta olmak üzere birçok ciddi ve hassas görevleri üstlenmiş olan teşkilatımız, bu kutsal görevi sürekli olarak kendini yenileyip, geliştirip, suç ve suçluyu takipte kullanılan daha modern araç ve teknolojik donanımları kullanarak en iyi ve verimli şekilde yerine getirmeye devam etmektedir” dedi. 
 CANLARINI ORTAYA KOYARAK GÖREV YAPIYORLAR
Vali Osman Kaymak programda yaptığı konuşmasında, "Bu program vesilesiyle bu akşam siz değerli şehit yakınlarımız ve gazilerimiz ile bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Biliyorsunuz polisimiz ülkemizin her yerinde ve ilimizdeki polislerimiz de bizlerin huzuru için görev yapmaktadırlar. Bu kardeşlerimiz bizler görevimizi rahat yapalım, çocuklarımız rahat okusunlar, okullarına gitsinler diye gece gündüz demeden canlarını ortaya koyarak görev yapıyorlar. O yönüyle diyoruz ki, canını ortaya koyarak göreve yapan asker ve polisten başka bir meslek mensubu yoktur. Bu meslek çok kıymetli ve çok kutsal bir meslektir. Bizlerin, ülkemizin ve ilimizin asayişini sağladıkları için, ülkenin barışına katkı sağladıkları için onlara çok teşekkür ediyoruz. O anlamda da diyoruz ki, polisimiz her şeyin en iyisine layıktır" diye konuştu.
 PARÇALAMAK  iÇiN HER GÜN YENi PLANLAR YAPIYORLAR
Ülkemizin çok zor bir süreçten geçtiğini ifade eden Vali Kaymak, "Bu zor günler de ülkemizin bölünmezliği söz konusu olduğunda askeri, jandarması ve polisiyle birlikte ele ele, omuz omuza, göğüs göğüse yurt içinde ve yurt dışında ciddi bir mücadele verip, operasyonlara gidiyorlar. Bu operasyonlarda şehitler veriyoruz. Polisimiz ve askerimiz ülkemizin bölünmezliği söz konusu olduğunda nasıl canını ortaya koyacağını göstermektedir. Biz burada bu vesileyle bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Gazilerimize de acil şifalar diliyoruz. Ülkemizde birlik, beraberlik ve huzur içerisinde yaşıyorsak bu askerimiz ve polisimiz sayesindedir. Ülkemiz Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında ciddi bir mücadele veriyor. Başkomutanımız başkanlığında yürütülen operasyonlarda ülkemiz bir kıskaç altında. Maalesef uluslararası güçler Türkiye’yi bölmek ve parçalamak için her gün yeni planlar yapıyorlar. Biz de diyoruz ki, ülkemizin buna karşı en büyük gücü, en büyük sermayesi insanlarımızın birlik ve beraberliğidir. O anlamda bu günler bizlerin birlik ve beraberliğine vesile olmaktadır” dedi.
 HER ZAMAN ŞEHiT AiLELERiMiZiN YANINDAYIZ
Bizler Kürdü, Türkü, Alevisi, Sünnisi, Lazı, Çerkezi, Doğulusu, Batılısı, askeri ve polisiyle bir ve beraber olduğumuzu gözetiyor vurgusu yapan Vali Kaymak, ”Dayanışma içerisinde olurlarsak şüphesiz bu uluslararası güçler, terör örgütleri ve işbirlikçileri için en büyük korku olmaktadır. Samsunlular şehitlerine sahip çıkarak şehit cenazelerine kalabalık katılım göstermektedirler. Ben buradan Samsunlulara çok teşekkür ediyorum. Samsunlu vatanın bölünmesi ve parçalanması söz konusu olduğunda nasıl tavır alacağını hem Türkiye’ye, hem de dünyaya gösteriyor. Allah ülkemizi böldürmesin, hainlere fırsat vermesin. Ama bilin ki, Türkiye’nin gücü birlik ve beraberlikten geçiyor. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Şehitlik çok yüce bir mertebe. Allah herkese şehitliği nasip etmiyor. Değerli Şehit Aileleri, sizler bizlere şehitlerimizin emanetisiniz. Bizler Valisiyle, Belediye Başkanıyla, Komutanıyla, Emniyet Müdürüyle hep beraber Türk Milleti olarak her zaman şehit ailelerimizin yanındayız. Bizler bu görevlerimizi rahat yapıyorsak onların sayesindedir. Devletimiz şehit aileleri için her türlü imkanı sağlıyor. Şehit ailelerimizin onur ve şerefi her şeyin üstündedir. Bir şehit ailemizin onur ve şerefini incitecek en küçük bir davranış asla kabul edilemez.  Allah polisimize ve askerimize kaza bela vermesin. Allah onların ayaklarını taşa değdirmesin. Bizler için gece gündüz çalışıyorsunuz. Türk Milleti ve Samsunlular olarak sizlere minnettarız. Artık polislerimiz hukuka uygun görev yapan, çok daha iyi yetişmiş, vatandaşı benimseyen, vatandaşla empati yapabilen bir polislik anlayışıyla yetişiyorlar" şeklinde konuştu.
BUNUNLA iLGiLi CiDDi PROJELER ÜZERiNDE ÇALIŞIYORUZ
Vali Osman Kaymak konuşmasının sonunda ''Aslında Samsun asayiş ve narkotik olayları yönüyle Türkiye ortalamasının çok altında. Samsun 1 milyon 300 bin nüfusuyla büyük bir şehir. Bu kadar kalabalık bir şehirde suçlar da maalesef olabiliyor. Ama şunu bilelim ki, polisimiz en kısa zamanda suçluları yakalıyor. Asayiş ve narkotik olarak yakalama oranı en hızlı ve en yüksek olan illerden biriyiz. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yaptığı anketlerde en çok yakalama oranı Samsun’da. Şüphesiz uyuşturucu meselesi bir eğitim meselesidir. Bu konuda işin eğitim boyutu çok önemli. O anlamda da ciddi projeler hazırlıyoruz. Bu konuda velilerin, nailelerin, okulun ve kurumların hep birlikte çalışması lazım. Sonuçta Samsun polisi suçun önlenmesi ve huzurun sağlanması konusunda yoğun bir şekilde çalışıyor. Bununla ilgili ciddi projeler üzerinde çalışıyoruz. Bu vesileyle bütün polislerimizin gününü tekrar kutluyor, başarılar diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından görevlerini yerine getirirken mesai mefhumu gözetmeksizin emsallerine göre göstermiş oldukları üstün özveri, gayret ve fedakarca çalışmalarından dolayı polis memurlarına Vali Osman Kaymak ve diğer protokol üyeleri tarafından ‘Başarı Belgesi’ verildi. Program Kur'an-ı Kerim tilaveti ve yapılan duanın ardından sona erdi. 

Kaynak : Köksal ÖNER

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...