Teknoloji

Snapchat'in gözlüğü piyasaya sürüldü!

Snapchat'in ürettiği ve 10 saniyelik videolar kaydedebilen güneş gözlüğü Spectacle piyasaya sürüldü. Peki bu güneş gözlüğü insanların mahremiyetine gölge düşüren bir hamle mi?

Snapchat'in gözlüğü piyasaya sürüldü!

22 Şubat 2017 10:29
-A

+A

Snapchat'in ürettiği ve 10 saniyelik videolar kaydedebilen güneş gözlüğüSpectacle piyasaya sürüldü. Aslına bakarsanız gözlükler zaten tek tek diyebileceğimiz ilginç bir yöntemle satılıyordu ama bugünden itibaren Snapchat'in ana şirketi Snap'in internet sitesinden direkt olarak satın alınabilecek.

Spectacle mahremiyete gölge düşürür mü?
 
Bugünden itibaren üç farklı renk seçeneğiyle piyasaya sürülen Spectacle'ınen önemli özelliği tabii ki üzerinde bir kamera barındırması. Bu kamera sayesinde 10 saniyeye kadar videolar kaydederek Snapchat'teyayımlayabilirsiniz.

Bu arada hemen belirtelim, Spectacle şimdilik yalnızca ABD üzerinde satışa sunulmuş durumda ve 129.99 Dolar'lık bir fiyat etiketi var. ABD'de yaşayan okurlarımız için de siparişin 2 ile 4 hafta arasında değişen bir sürede teslim edileceğini hatırlatalım.

Akıllara gelen en önemli soru ise gizli kaydedilecek videolar konusundaSpectacle'ın nasıl bir önlem aldığı. Görünüşe göre Snap, bu konuya basit bir çözüm getirmiş ve üzerindeki kayıt düğmesine bastığınız anda gözlüğün sol camının üst kenarında bulunan led ışıklar yanıp sönmeye başlıyor. Bu da kişinin video kaydı yaptığını gösteriyor.

Kayıt işlemi bittiğinde ise Snap'iniz kablosuz ağ sayesinde direkt olarakSnapchat'e yüklenebiliyor. Gözlüğün şarjı bittiğinde ise gözlüğü kutusuna kaldırarak kablosuz şarj özelliğinin tadını çıkarabiliyorsunuz.

ShiftDelete.Net
Anahtar Kelimeler : Snapchat,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...