Samsun

TEGV’den Balcı’ya ziyaret

2019-2020 Eğitim Öğretim Döneminin açıldığı bu hafta Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı da kapılarını çocuklara açtı. Milli Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcısı Hasan Balcı ile makamında bir araya gelen Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Samsun için güzel bir Eğitim Yılı olması temennisinde bulundu

TEGV’den Balcı’ya ziyaret

12 Eylül 2019 06:29
-A

+A

25. Yılına doğru ilerleyen Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Balcı’ya TEGV hakkında bilgilendirmelerde bulundu. TEGV, 24 yılda 86 bin gönüllüsü ile 3 milyon çocuğa ulaşmıştır. 33 ilde faaliyet gösteren TEGV, 73 etkinlik noktası ile ilk ve ortaokul çağındaki çocukları nitelikli eğitimle buluşturarak, daha iyi bir hayata hazırlanmalarına destek olduğunu belirtti.
TEGV in 10 Eğitim Parkı arasında yer alan ve 18 yıldır faaliyet gösteren Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Samsun Büyükşehir Belediyesi Eğitim Parkı, İlkadım sınırları içerisinde öğrenim gören her çocuğa ulaşmayı hedeflediğini belirtmiştir. Diğer ilçelerde okul destek çalışmaları, hijyen ve hak temelli etkinlikler yaptıklarını belirten TEGV, her zaman yerel yönetimlerden destek gördüğünü de belirtti.
Ziyarette, TEGV'in kuruluş amacını anlatan Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Özinci; Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı' nın (TEGV), Suna Kıraç'ın başkanlığında eğitimin her şeyin başı olduğuna yürekten inanan bir grup sanayici, yönetici ve akademisyen tarafından 1995 yılında kurulduğunu söyledi. Özinci sözlerini Suna Kıraç’ın şu sözleri ile tamamladı ‘Ekonomik zorluklar aşılır, siyasi krizler çözümlenir, ancak çocukları harcanmış bir toplumu yeniden onarmak mümkün değildir’
25 yılda, kaliteli eğitim her çocuğun hakkı diyerek Tüm Türkiye de bu misyonu üstendiklerini belirten Eğitim Gönüllüleri Vakfı Genel Müdürü Sait tosyalı, TEGV'in oluşturduğu özgün eğitim programlarının Milli Eğitim Bakanlığı'nca onaylandığını belirterek, "Ülke sathına yayılan eğitim parklarımız, öğrenim birimlerimiz ve Ateşböceği adını verdiğimiz gezici öğrenim birimlerimiz var. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığımız etkinliklere destek protokolü ile ilkokullar ve ortaokullarda da çalışmalar yapıyoruz. Uyguladığımız tüm eğitim programlarımız tamamen gönüllülerimiz tarafından veriliyor" dedi.
Tosyalı, ilk ve ortaokul çağındaki çocuklara 'okul içi ve okul dışı saatlerde eğitim desteği' vermeye odaklanan TEGV'in, geride kalan 24 yılda Türkiye'nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu haline geldiğini de belirtti.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU