Teknologin Dergisi’nin İlk Sayısı Çıktı!

Samsun 8 Şubat 2020 06:02
Videoyu Aç Teknologin Dergisi’nin İlk Sayısı Çıktı!
A
a

Samsun Merkezli Teknologin Dergisinin ilk sayısı okuyucularıyla buluştu.

Teknolojideki gelişmelerle birlikte genelde Karadeniz ve özelde Samsun’un kurumlarıyla birlikte gelişmekte olan teknolojik alt yapıya uyum sürecini, sahadaki çalışmaları da takip ederek ele alacak olan Teknologin Dergisinin ilk sayısı dolu dolu içeriğiyle okuyucularından büyük beğeni kazandı.
Üç ayda bir yayınlanacak olan Teknologin Bilim Sanayi ve Teknoloji Dergisi’nin sahipliğini Kerim Bozkurt yaparken derginin editörlüğünü Burcu Uyanık üstleniyor.
Gazeteci Recep Yazgan’ın Genel Koordinatörlüğünde yayın hayatına devam edecek olan derginin editörü Burcu Uyanık derginin ilk sayısında kaleme aldığı Merhaba başlıklı yazısını derginin çıkış gayesi ve hedefleri üzerine yoğunlaştırmış.
BÖLGENİN LOKOMOTİFİ OLMAYI HEDEFLİYORUZ
Uyanık yazısına, “Bazen farkına vararak ve bazen de farkında olmadan hayatımıza giren, hayatlarımızın içerisine sızıp bizler farkına bile varmadan tam merkezine oturan ve bizi dört bir koldan sarıp sarmalayan teknolojinin vazgeçilmezliğini gözler önüne sermek üzere yayına hazırladığımız Teknologin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Dergisinin ilk sayısıyla huzurlarınızdayız” şeklinde başlıyor.
Teknologin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Dergisinin AR GE teknoloji projeleri ve yatırımlarında Samsun firmalarının tanınırlığını ve bilinirliğini arttırmayı hedefleyerek Samsun’un teknoloji alanında büyümesine katkı sağlayarak bölgesinin lokomotifi olmasını hedefleyen bir dergi olacağını da kaydeden Uyanık şöyle devam ediyor;
“Teknoloji, yazılım, AR GE, inovasyon, alanlarında yatırım yapacak iş adamlarına rehber ve yeni başlayacak olanlara yol haritası olacak şekilde merak edilenleri sayfalarımıza taşıyarak bu alanda Samsun’da ve sonrasında Karadeniz’de bir ilk olacak kaliteli bir çalışmayı sizlere sunabilmek için çalışacağız.
Girişimci, sanayici ve yatırımcılarımıza teknolojik sahasında faaliyet yürütecek firmaların zaman ve enerji kaybını önlemek için başlangıçtan sona doğru proje ve uygulama aşamalarında bütçe oluşturma ve yönetmede başvuru yer ve usullerinde son ve güncel değişikliklerden haberdar olmalarını sağlamak noktasında aktüel ve oldukça ilgi gören bir yayın organı olacağına inanıyoruz.
Bir görüşme esnasında oluşan farkındalıkla çıktık yola heyecanlı meraklı ve cesaretliydik.
Ne ile karşılaşacağımızı tam olarak bilmiyorduk ama kararlıydık.
BAŞLANGIÇ NOKTAMIZ SAMSUN TEKNOPARK
Yol haritamızdaki güzergah tayininde verdikleri destek vizyonumuzu genişletme noktasında sundukları fikirlerden dolayı Öncelikle Samsun Teknopark Genel Müdürü sayın Dr. Buğra Çolak’a sonsuz teşekkür ediyoruz…
Yılda 4 defa elinizde olacak ve her sayısı bir öncekinden daha dolu dolu olması için gayret edeceğimiz Teknologin – Bilim, Sanayi ve Teknoloji Dergisi’nin ilk sayısı ile karşınızdayız…”
İLK SAYISINDA NELER VAR
Teknologin – Bilim, Sanayi ve Teknoloji Dergisi ilk sayısına Samsun Valisi Osman Kaymak ile yapılan röportaj ile başlıyor.
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Sait Bilgiç’in ‘OMÜ’nün Dışarıya Açılan Yüzü Samsun Teknopark yazısının ardından,
Samsun Büykşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in ‘Bilgi Teknolojileri konulu haberine yer verilmiş.
Derginin ilerleyen sayfalarında, ‘Samsun Teknopark ve Ar GE Buluşmalarından sonra, Samsun Sanayi ve Teknoloj İl Müdürü Selahattin Altunsoy’un ‘İleri Teknolojiye dayalı Sanayi Alt Yapısı Kuran Bir Samsun Hedefliyoruz’ başlıklı röportajı,
SAMULAŞ Genel Müdür Enver Sedat Tamgacı ile yapılan sohbet,
ASKON Samsun Şubesinin açılışı,
MÜSİAD’ın İstanbul’da gerçekleştirdiği Dijital Gelecek zirvesi,
Tekşen Bilişim Sahibi Samet Teke ile roportaj,
KOSGEB Samsun İl Müdürü Nebahat Livaoğlu,
ASRİAD Samsun Şube Başkanı Furkan Okudan,
Samsun Teknopark Yönetim Kurlu Başkanı Mehmet Kuran’ın Samsun Teknopark hakkındaki bilgilendirme yazısı ve daha birçok konuda yapılmış haber, röportaj ve yorumlar yer alıyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat