Samsun

TEMA Vakfı umut yeşertmeye devam ediyor

TEMA Vakfı Samsun İl Temsilciliği Umut yeşertmeye devam ediyor. TEMA Vakfı Samsun İl Temsilciliği il ve ilçe başkanları Mahalle sorumluları ve Gönüllüleri ile Samsun Özel Artı Bilim Koleji’nde çok geniş katılımla saha toplantısını yaptı.

TEMA Vakfı umut yeşertmeye devam ediyor

11 Ekim 2018 11:47
-A

+A

Toplantıya TEMA Vakfı Samsun İl Başkanı Leman Özay, Atakum İlçe başkanı Habib Alan, Terme ilçe başkanı Tahsin Tilbi, Çarşamba ilçe başkanı Kemal Kılıç,  Canik İlçe Başkanı Tunay Irmak, İlkadım ilçe başkanı Derya Keleş Korkmaz,  19 Mayıs ilçe başkanı Öznur Biberoğlu,  Bafra ilçe başkanı Süleyman Özata, Alaçam, Kavak, Havza ilçe başkanı ve mahalle sorumluları yıllık çalışmaları ile ilgili olarak bilgi verdiler.
Toplantıda konuşan TEMA Vakfı samsun İl Başkanı Leman Özay" İlimizde teşkilatlanma, diğer kurumlarla ortak işbirliği yapma, ilçeler arasında dayanışma, bilgilendirme ve eğitim çalışmaları, gönüllü kazandırma konularında alt sıralardan Türkiye birinciliğine layık görülen Samsun TEMA Vakfı çalışanlarının ortak bir başarıya imza attıklarını, Bu anlamda Türkiye'ye örnek olduklarını dile getirdi, Ayrıca İstanbul’da düzenlenen saha toplantısında TEMA Atakum ilçe sorumlusu Habib alanın yapmış olduğu projenin Türkiye birincisi olması ilimiz adına gurur kaynağı olmakla birlikte başarının tesadüfi olmadığını söyledi.  Bu seneki faaliyetlerimiz dede bu çalışmalar hep birlikte işbirliği içerisinde yapılacak ve umut yeşertmeye devam edeceğiz dedi.
Toplantıda Leman Özay tarafından temaya destek veren artı Bilim Koleji işletmecisi olan Adem Öztürk’e teşekkür belgesi ve Fidan takdim edildi. Atakum ilçe sorumlusu Habib Alan gönüllülere TEMA rozeti taktı.  İlçe başkanlarının faaliyetlerini açıklamasından sonra, TEMA Atakum ilçe sorumlusu Habib Alan. 2019 yılında Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının yüzüncü yıl dönümünde 1919 Fidan ve kurtuluş olmanı projesi hakkında açıklamalarda bulundu Ayrıca 2019 yılında tema saha toplantısının Samsun da yapılacağını ilimizin, sosyal, ekonomik ve Turizm yönünden tanınması ve gelen misafirlerin ağırlanması konusunda şimdiden çalışmalara başlanacağını ifade etti. Bu anlamda okullarda uygulanacak olan eğitimlerin bu yönde de hazırlanması gerektiği ve bilgilendirme yapılmasının önemli olduğunu dile getirerek başarı ve kolaylıklar temennisinde bulundu. Dilek ve temennileriniz ardından toplu resim çekimi ile toplantı sona erdi.

Kaynak : Şila KURUMAHMUTOĞLU

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...