Samsun

Temel İlk Yardım Uygulamaları Eğitimi

Samsun İl Müdürlüğü, Sivil Savunma ve Seferberlik Hizmetleri Birimi koordinesinde 7126 sayılı Sivil Savunma Kanunu ve Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmeliğin ilgili hükümleri doğrultusunda Temel İlk Yardım Uygulamaları Eğitimi düzenledi.

Temel İlk Yardım Uygulamaları Eğitimi

8 Şubat 2020 06:29
-A

+A

Kurum Acil Durum Ekipleri’nden İlk yardım Ekibine yönelik olarak düzenlenen Eğitim, İlkadım Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce ve Eğitmen  Filiz AVCI tarafından 3-6 Şubat 2020 tarihleri arasında İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda verildi.
 
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Samsun İl Müdürü İbrahim SAĞLAM:
 “Halk Eğitim Merkezi tarafından, hafta boyunca Kurumumuzda gerçekleştirilen Temel İlk yardım Uygulamaları Eğitimi’nde; afetlerde ve acil durumlarda kazalara maruz kalan insanlarda hayati tehlikenin ortadan kaldırılması, yaşamsal fonksiyonların sürdürülmesinin sağlanması, yaralının durumunun kötüleşmesinin önlenmesi ve iyileşmenin kolaylaştırılması gibi ilk yardımın temel amaçlarının hayata geçirilmesi hedeflenmiştir.
 
Deprem ve çığ gibi doğal afetlerle zor günlerden geçtiğimiz süreçte, bu vesileyle hem Ülkemize başsağlığı diler ve hem de inşallah gerekmemesini temenni ederek başka afet ve kazalara karşı tedbirli ve bilinçli olmamız gereğinin altını çizmek isterim.“​ dedi. Mustafa BALÇIK
 
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU