Samsun

Terme Belediyesi üniversite öğrencilerine aşure dağıttı

Terme Belediyesi, muharrem ayı dolayısıyla Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Terme Meslek Yüksekokulu'nun (MYO), kampüs alanı içerisinde öğrenci ve öğretmenlere aşure ikramında bulundu.

Terme Belediyesi üniversite  öğrencilerine aşure dağıttı

2 Ekim 2018 15:56
-A

+A

Terme Belediyesi, OMÜ öğrenci konseyi işbirliği ile Muharrem ayının manevi atmosferinin yaşatılması amacıyla üniversite öğrencilerine aşure dağıttı.
Terme Meslek Yüksekokulu kampüs alanında gerçekleşen programa Terme Belediye Başkan yardımcısı Sezai Uzun, Terme MYO Müdürü Doç. Dr. Erol Terzi, Askerlik Şubesi Başkanı Yüzbaşı Erkan BOZ, Terme genç işadamları derneği Başkanı Mustafa Çelebi, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Tuncay Demir, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.
UZUN: GENÇLERiMiZi ÖNEMSiYORUZ
Burada öğrencilerle bir araya gelen başkan yardımcısı Uzun, öğrencilerle bir süre sohbet etti. Aşurenin kültürümüzde önemli bir yeri olduğunu belirten Uzun, “ Muharrem ayı sebebiyle aşure ikramlarımıza devam ediyoruz bugün de üniversite öğrencilerimize aşure dağıtımımızı yaptık. Terme Belediyesi olarak, gençlerimizi her zaman önemsiyoruz. Aşure güzel bir geleneğimiz. Ben aşure dağıtımımıza katılan, ikramımızı kabul eden üniversite gençliğimize teşekkür ediyorum” dedi.
MÜDÜR TERZi’DEN TEŞEKKÜR
Terme MYO Müdürü Doç. Dr. Erol Terzi de aşure etkinliği ile ilgili olarak: “Böyle güzel bir günde aşure etkinliğinden dolayı Terme Belediyemize ve Öğrenci konseyine teşekkür ediyorum. Aşure kazanından biz de kaşık salladık, tadına baktık. Aşure birlik ve beraberliğin sembollerinden olmuştur ve önemli bir geleneğimizdir” şeklinde konuştu.

Kaynak : Şila KURUMAHMUTOĞLU

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Film Günleri büyük ilgi gördü

Film Günleri büyük ilgi gördü

10:39 - 13 Aralık 2018

OSBÜK Samsun’a çıkarma yapıyor

OSBÜK Samsun’a çıkarma yapıyor

10:32 - 13 Aralık 2018

Demir ve Tok esnafla buluştu

Demir ve Tok esnafla buluştu

10:25 - 13 Aralık 2018

Büyükşehir hız kesmiyor!

Büyükşehir hız kesmiyor!

10:21 - 13 Aralık 2018

Tekkeköy’de değişim sürüyor

Tekkeköy’de değişim sürüyor

10:16 - 13 Aralık 2018