Samsun

Terme’de ‘Kadir Gecesi’ buluşması

Terme Belediyesi ve Terme İlçe Müftülüğü işbirliği ile organize edilen Kadir Gecesi özel programına Termeliler yoğun ilgi gösterdi

Terme’de ‘Kadir Gecesi’ buluşması

2 Haziran 2019 06:06
-A

+A

Terme Belediyesi ve Terme İlçe Müftülüğü’nün birlikte organize ettiği “Kadir Gecesi” özel programı büyük ilgi gördü. Ramazan Ayı Kültürel Etkinlikleri kapsamında düzenlenen gece de 11 ayın sultanı Ramazan Ayı ve Bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi Kuran Tilaveti ile kutlandı.
Terme Cumhuriyet ve 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda tertiplenen gecede alanı dolduran yüzlerce Termeli, hem tasavvuf müziği konserinin coşkusunda, hem de Kuran Ziyafeti ile “Kadir Gecesini” kutladı.
MÜSTESNA VE MUAZZEZ GECE
Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç Termelilerin ve tüm İslam aleminin, Ramazan Ayları ve Kadir Gecelerinin yanı sıra Ramazan Bayramlarını da kutlayarak, Kadir Gecesi Özel Programına gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti. Tüm İslam âlemi için huzur duaları isteyen Başkan Kılıç, “Günlerin en hayırlısı olan bin aydan daha hayırlı müstesna ve muazzez Gece Kadir Gecesini hep birlikte dualarla geçireceğiz. Allah bu birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin. Bu milletin gücü bir olmaktan geçiyor. Kadir Gecemiz de yine bu birlikteliğin gösterildiği kutsal gecelerimizden bir tanesidir. Terme Belediyesi olarak Kadir Gecesi için bu organizasyonu yaptık. Göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Programa Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın yanı sıra, ilçe müftüsü Recep Apaydın, belediye meclis üyeleri, stk ve kamu kurum temsilcileri ve yüzlerce Terme halkı katıldı. Terme Belediyesi tarafından vatandaşlara lokma ve çorba ikramında bulunuldu.  Mustafa BALÇIK
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...