Samsun

Terme’de geri dönüşüm kutuları dağıtıldı

Terme Belediyesi tarafından 'Sıfır Atık' projesi kapsamında tüm resmi kurum, kuruluşlar ile okullara geri dönüşüm kutuları dağıtıldı.

Terme’de geri dönüşüm kutuları dağıtıldı

3 Kasım 2018 08:28
-A

+A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan Sıfır Atık Projesi'ne Terme Belediyesi’nden destek geldi. Çalışmalar kapsamında Terme Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe genelinde bulunan 81 okul ve resmi kuruma 204 “Sıfır Atık” kutuları dağıtıldı.
ÜLKE EKONOMiSiNE KATKI
Projeye özel geri dönüşüm kutularını yerleştiren ekipler her atık çöp değildir diyerek uygulamaya hızla devam ediyor. Kurumlara dağıtılan özel geri dönüşüm kutuları; Cam, Kağıt, Plastik, Metal, Organik ve Geri Dönüştürülemeyen bölümlerinden oluşan kutuları kurumlara dağıtan Terme Belediyesi, burada toplanan atıkları da özel lisanslı firmalara teslim ederek geri dönüşümünü sağlayıp, ülke ekonomisine katkı sağlayacak.
GELECEĞE DEĞER KATACAK
Hayata geçen Sıfır Atık Projesi turizm kenti Termemiz için de büyük önem verdiğimiz projeler arasındadır” diyen Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, “Geleceğe değer katmak adına Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız Sıfır Atık Projesini başlattı. Bu projeye Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın saygıdeğer eşleri Emine Erdoğan’ın destek verdiğini biliyoruz. Bizlerde başta kamu kurumları olmak üzere devletin her kademesine atık kutularının dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Gelecek nesillere daha sağlıklı daha yaşanabilir bir dünya bırakmak adına bizim üzerimize düşen vazifeler düşüyor. Geri dönüşümü mümkün olan atıkları kaynağında ayrı toplayarak ‘Sıfır Atık’ projesinin daha etkili ve verimli olmasını amaçlıyoruz“ dedi.

Kaynak : Şila KURUMAHMUTOĞLU

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...