Samsun

Terme’de sokak hayvanlarına yemlik ve suluk

Terme Belediyesi, sokak hayvanlarının ve kuşların gıda ve su ihtiyaçlarını karşılayabilmesi amacıyla park, bahçe ve caddelere suluk ve yemlik monte etti.

Terme’de sokak hayvanlarına yemlik ve suluk

12 Eylül 2018 14:58
-A

+A

Terme Belediyesi, sokak hayvanlarının su ve mama ihtiyacını düzenli olarak karşılamaya devam ediyor. Terme Belediyesi tarafından caddeler, park ve bahçeler ile sokak hayvanlarının kümelendiği bölgelere konulan otomatik su kapları ve yemlikler, sokak hayvanlarının yem ve su ihtiyacını karşılayacak.
TÜM iLÇEYE YAYILACAK
“Her can bizim için kıymetlidir” diyen Belediye Başkanı Şenol Kul, “Yaratılanı sev Yaradan’dan ötürü bilinci ile hareket ederek sokaktaki sahipsiz hayvanlara ve diğer canlılara sahip çıkmak adına bu uygulamayı başlattık. Hepimizin bildiği gibi her canlının yaşam hakkı vardır. Zaman içerisinde tüm ilçemizde yaygınlaştıracağız bu uygulamamızı. Vatandaşlarımızı bu güzel uygulamaya sahip çıkmaya davet ediyorum“ dedi.
ONLARI YOK SAYAMAYIZ
Belediyeciliği sadece insanlara değil, kentte yaşayan tüm canlılara hizmet olarak anladıklarını ve uyguladıklarını kaydeden Başkan Şenol Kul, “Şimdilik 10 farklı bölgede bu uygulamayı faaliyete soktuk. Dünyada yalnız değiliz. Sokaklarda yaşayan dostlarımızın da çeşitli ihtiyaçları var. Onları yok sayamayız. Bu nedenle ekiplerimiz düzenli olarak buralarda su ve yemleme çalışmaları yapacak” şeklinde konuştu.

Kaynak : Şila KURUMAHMUTOĞLU

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...