Samsun

Terme’den iftarda aç geçemezsiniz

Terme Belediyesi tarafından, Samsun- Ordu karayolu kenarı Yukarı Söğütlü mevkiinde iftar çadırı kuruldu.

Terme’den iftarda aç geçemezsiniz

11 Mayıs 2019 14:41
-A

+A

Terme Belediyesi, bu yıl bir ilki gerçekleştirerek Samsun- Ordu karayolu kenarı Yukarı Söğütlü mevkiinde iftar çadırı kurdu. Terme’li hayırsever işadamları ve Terme Belediyesi işbirliği ile kurulan iftar çadırında özellikle transit yolcular ve karayolundan geçen vatandaşlara 3 çeşit sıcak yemek, tatlı, su ve ayran ikram ediliyor.
Bir ilki başlattık
Ramazan ayının yardımlaşma ayı olduğunu ifade eden Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Terme Belediyesi olarak bir ilki başlatarak ramazan boyunca karayolundan geçecek insanlarımızı iftarda Terme’de misafir ediyoruz. Samsun-Ordu karayolu kenarına çadırımızı kurarak, hem vatandaşlarımızı göz önünde bulundurduk, hem de yoldan arabalarıyla geçen, insanlarımızı, yolcularımızı göz önünde bulundurduk. Yolcu iftar çadırımız ramazan boyunca vatandaşlarımıza hizmet verecektir. “diye konuştu.
Hayırseverlere teşekkür
İnsanları birleştirici ve kaynaştırıcı yönüyle iftar sofralarının ayrı bir lezzeti olduğunu belirten Başkan Kılıç, Terme Belediyesi'nin kurduğu iftar programlarına Terme’li hayırseverler tarafından katkı ve destek sağlandığını ifade ederek hayırseverlere de ayrıca teşekkür etti. “Ramazan atmosferini Terme’de doyasıya yaşayacağız” diyen Başkan Kılıç, şunları kaydetti: “Allah’ım, sağlıklı bir şekilde ramazanı tamamlamayı nasip etsin. Tutuğumuz oruçları, yaptığımız ibadetleri ve hayırları kabullerin en güzeliyle kabul eylesin.” Şila Kurumahmutoğlu

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...