Samsun

Terme Devlet Hastanesi’nin sorunları masaya yatırıldı

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul bir dizi ziyaret için gittiği Ankara’da Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ile bir araya gelerek görüşme yaptı

Terme Devlet Hastanesi’nin sorunları masaya yatırıldı

17 Mayıs 2018 13:16
-A

+A

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul bir dizi ziyaret için gittiği Ankara’da çeşitli görüşmelerde bulundu. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ı makamında ziyaret eden Şenol Kul Ahmet Demircan ile Terme Devlet Hastanesinin eksiklerini görüştü.
Terme Devlet Hastanesinin özellikle doktor ve sağlık cihazları konusundaki eksikliklerini Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a aktaran Başkan Kul bu konulardaki taleplerini dile getirdi. Başkan Kul, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ile yapılan görüşmede, doktor atama dönemi olmadığı için hastanedeki doktor eksikliklerinin giderilmesi için Samsun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılacak geçici görevlendirmelerle sorunun atama dönemine kadar giderileceğini ifade etti. Doktor atama döneminde de yeni doktorların Terme Devlet Hastanesinde göreve başlayacağının sözünü sağlık Bakanı Ahmet Demircan’dan aldıklarını ifade eden Şenol Kul, “hastanemizdeki doktor eksikliklerini büyük ölçüde çözmüş olacağız” dedi.
Ayrıca yapılan görüşmede Terme Devlet Hastanesine Mamografi, gezici röntgen diğer sağlık cihazlarının tahsisi içinde Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ile görüştüklerini belirten Başkan Kul bu cihazlar içinde kısa bir süre içinde ihale açılacağını dile getirdi.
Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a Terme Devlet Hastanesine yaptıkları desteklerden kaynaklı teşekkür eden Başkan Kul, hafta sonu Sakarlı’da düzenlenen Hıdırellez şenliklerinde kendilerini yalnız bırakmayarak şenliklere katılmalarından kaynaklı da ayrıca teşekkür etti. 

Kaynak : Mustafa BALÇIK

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...