Samsun

Terme’ye 2,5 milyonluk çöp aktarma tesisi

Terme Belediyesi tarafından ilçenin yalı mahallesinde yapılan “Katı Atık Transfer İstasyonu” hizmete girdi. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, “Göreve geldiğimizden bu yana sorunları tek tek tespit edip, çözülmesi yolunda milat sayılabilecek projeler ürettik. Ve hamdolsun bunların hepsini de bir bir gerçekleştiriyoruz” dedi

Terme’ye 2,5 milyonluk çöp aktarma tesisi

12 Temmuz 2018 13:02
-A

+A

2014 yılında Başkan Kul’un görevi devralması ile vahşi çöp depolama alanlarını kapatan Terme Belediyesi, İlçede katı atıkların toplanmasında daha etkin bir faaliyet yürütmek ve daha temiz bir çevre için yapımını gerçekleştirdiği, Katı Atık Transfer İstasyonunu faaliyete geçirdi. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, istasyon sayesinde Belediye olarak yılda yaklaşık 1 milyon liranın üzerinde tasarruf sağlanacağını söyledi.
15 BiN METREKARE ALANDA KURULDU
İlçenin cadde ve sokaklarından her gün 10’dan fazla çöp kamyonlarıyla toplanarak katı atık transfer istasyonuna getirilen evsel katı atıklar, buradan da Çarşamba’da bulunan Büyükşehir Belediyesi katı atık düzenli depolama tesisine götürülüyor. Yaklaşık 15 bin metrekarelik alana kurulan tesis için belediye bütçesinden 2,5 milyon liralık yatırım yapıldı.
YILLIK 1 MiLYONLUK TASARRUF
İlçenin modern bir kent olması için çalışmalarına devam ettiklerini belirten Belediye Başkanı Şenol Kul, "Bu konuda çeşitli adımlar atıyoruz. Son olarak katı atık transfer istasyonumuz faaliyete geçti. İlçemizden her gün 60 tonun üzerinde katı atık toplanıyor. Yılda ise 22 bin ton katı atık çöp toplanıyor. Artık bu kadar çöp kısa bir süre içerisinde tamamlanan tesiste toplanacak ve bu istasyonda aktarılması yapılıp tırlar vasıtası ile Çarşamba’da bulunan katı atık deposuna gönderilecek. İstasyon sayesinde belediye olarak yakıt, işgücü kaybı ve araçların yıpranması önlenerek yılda 1 milyon liranın üzerinde tasarruf sağlayacağız. Bu önemli tesis ilçemize hayırlı uğurlu olsun" dedi.
ÖRNEK ALINAN BELEDiYE OLDUK
“Allah´a çok şükür hiçbir hizmetimizi siyasi gelecek kaygısıyla yapmadık” diyen Kul, “Çevre Dostu Belediye olarak Terme´nin daha temiz ve daha yaşanabilir bir kent olması için hayata geçirdiğimiz proje ve çalışmalar ile bu alanda örnek alınan bir belediye olma yolunda ilerliyoruz. Çevremizi temiz tutalım ve şehrimizi koruyalım parolasıyla çıktığımız bu yolda, 4 yılda çevresiyle temiz bir Terme ve bu şehirde yaşamaktan mutlu olan yüzlerin olduğu bir kent hayali ve Halka hizmetin Hak´ka hizmet olduğu şuuruyla tüm projeleri hayata geçirdik“ şeklinde konuştu. 
 

Kaynak : Mustafa BALÇIK

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Söz, Atakumluların olacak!..

Söz, Atakumluların olacak!..

08:11 - 23 Şubat 2019

Bilim ve eğitim kenti Atakum!..

Bilim ve eğitim kenti Atakum!..

08:10 - 23 Şubat 2019

Güçlü meclis güçlü hizmet

Güçlü meclis güçlü hizmet

08:09 - 23 Şubat 2019

31 Mart’ta millet kazanacak

31 Mart’ta millet kazanacak

08:02 - 23 Şubat 2019

Gençlerle, ‘AB Sohbeti’

Gençlerle, ‘AB Sohbeti’

08:59 - 23 Şubat 2019