Samsun

Terme'ye 20 bin lale soğanı dikiliyor

Terme Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu peyzaj çalışmaları kapsamında lale dikimine başlandı

Terme'ye 20 bin lale soğanı dikiliyor

5 Ocak 2018 13:58
-A

+A

Terme Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından ilçenin daha güzel bir görünüme kavuşması için çevre düzenleme çalışmaları yapılıyor. Cumhuriyet meydanı başta olmak üzere orta refüjler, park ve bahçeler, okullar ile yeşil alanlarda yapılan çalışmalar aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Terme geneline 20 bin lale soğanı dikiliyor.
DOĞA SEVGiSi AŞILIYORUZ
Terme Belediye Başkanı Şenol Kul belediye Kültür ve Sosyal işler müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında ilçenin Ahmet Ersoy ilkokulunda öğrenciler ile mevsimin ilk lalelerinin dikimini gerçekleştirdi. Başkan Kul, “Amacımız, insanlara, çocuklarımıza doğa sevgisini, bir çiçeğin nasıl yetiştiğini, bir soğanın nasıl büyüdüğünü, bir hayatın nasıl can bulduğunu anlatabilmek ve bu duygu ve düşünce ile doğaya, dünyamıza sahip çıkmalarını sağlamaktır" diye konuştu.
GÜZELLiK KATACAK
Nisan ayına kadar toprak altında bekleyecek lalelerin, baharın gelmesiyle Terme’ye renk katacağını ifade eden Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, “Terme Belediyesi çevreci ve doğa dosta bir belediyedir. Terme genelinde başlatılan peyzaj düzenlemesiyle kentimizi daha da renkli bir hala getireceğiz. Binlerce laleyi toprakla buluşturuyoruz. Osmanlı'dan günümüze kalan laleyi vatandaşlarımızla buluşturmaya devam edeceğiz. Lalelerin çiçek açmasıyla birlikte Termemizin güzelliğine güzellik katacaktır” dedi. 
 

Kaynak : Şila KURUMAHMUTOĞLU

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu proje Samsun'u uçurur

Bu proje Samsun'u uçurur

08:05 - 19 Aralık 2018

Terme'ye yeni yaşam alanı!

Terme'ye yeni yaşam alanı!

08:06 - 19 Aralık 2018

Kaymak’tan, Coşkun’a ziyaret

Kaymak’tan, Coşkun’a ziyaret

08:09 - 19 Aralık 2018

Yatırımlara devam

Yatırımlara devam

08:10 - 19 Aralık 2018