Samsun

Terme’ye 650 bin liralık sathi kaplama aracı

Terme Belediyesi, altyapı yatırımlarında kullanılmak üzere kombi tipi sathi kaplama aracı aldı

Terme’ye 650 bin liralık sathi kaplama aracı

22 Haziran 2018 15:35
-A

+A

Terme Belediyesi, sorumluluk alanlarında bulunan mahallelerde daha hızlı, etkili yol bakım ve onarımı hizmeti sunmak için 1 adet kombine sathi asfalt kaplama aracı satın aldı. Yaklaşık 650 bin lira değerindeki araç, zamandan ve yakıttan tasarruf sağlayacak.
Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, belediye meclis üyeleri Özkan Ceylan, Salih Kul ve AK Parti Terme eski ilçe yönetim kurulu üyesi Yaşar Kumcu ile birlikte Ankara’daki fabrikasında hizmete sunulacak aracı inceleyerek yetkililerden aracın özellikleri hakkında bilgiler aldı.
GÜNDE 5 KM SATHi KAPLAMA 
Yeni asfalt kombine aracının, belediyenin araç filosunu güçlendirdiğini belirten Başkan Kul, “Bu araç yeni teknoloji ve yeni üretilen bir araçtır. Yaptığımız araştırmalar bizi bu araca yönlendirdi. Az maliyetle daha çok asfalt yaparak köylerden mahalleye dönüşen merkezlerimizin yollarını yapacağız. Ayrıca şehir merkezinde doğalgaz ve alt yapı çalışmalarının tamamlandığı cadde ve sokaklarımızın düzenlenmesinde kullanacağız. Vatandaşlarımıza daha iyi ve kaliteli hizmet verebilmek için bütçemizin imkanları çerçevesinde teknolojik araçları bünyemize katmaya devam edeceğiz” dedi.
TEMMUZ SONU HiZMETE ALINACAK
Yeni aracın satın alma işlemlerinin temmuz sonu ile tamamlanarak ağustos ayı başında hizmete gireceğini de sözlerine ekleyen Kul, “Söz verdiğimiz gibi modern yollarıyla örnek alınacak bir Terme inşa etmek için çalışıyoruz. Termemizde yol sorun olmaktan çıkacak“ şeklinde konuştu. 
 

Kaynak : Şenay ŞAHİN

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Söz, Atakumluların olacak!..

Söz, Atakumluların olacak!..

08:11 - 23 Şubat 2019

Bilim ve eğitim kenti Atakum!..

Bilim ve eğitim kenti Atakum!..

08:10 - 23 Şubat 2019

Güçlü meclis güçlü hizmet

Güçlü meclis güçlü hizmet

08:09 - 23 Şubat 2019

31 Mart’ta millet kazanacak

31 Mart’ta millet kazanacak

08:02 - 23 Şubat 2019

Gençlerle, ‘AB Sohbeti’

Gençlerle, ‘AB Sohbeti’

08:59 - 23 Şubat 2019