Samsun

Tok, hacı ziyaretlerine başladı

Samsun İlkadım İlçe Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kutsal topraklara giderek vazifesini yerine getiren hacıları ziyarete başladı.

Tok, hacı ziyaretlerine başladı

12 Eylül 2018 11:43
-A

+A

Hicri yeni yıl ve Muharrem ayının ilk günü güne hacı ziyaretleri ile güne başlayan Başkan Erdoğan Tok, Hacılara ziyarette kabe örtüsü motifi ile kaplı Kur’an-ı  Kerim hediye ederken hacılar da zemzem suyu ve hurma ikram ediyor.
RABBiM HERKESE NASiP ETSiN
Hac vazifesini yerine getirirken yaşadıkları anıları İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ile paylaşan Hacılar, “Rabbim bizleri o güzel beldeleri görmeyi nasip etti. Peygamberimizin ayak bastığı topraklarda olmanın heyecanı, Kabe’yi yakından görmenin hazzı ifade edilemez. Rabbim herkesin kutsal topraklara giderek hac ibadetini yapmayı nasip etsin” dedi.
HACILARIMIZ ZiYARETLERDEN MEMNUN
Her yıl olduğu gibi hacıları evlerinde ziyaret ettiklerini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Bugün hicri yılın ilk günü ve muharrem ayının ilk günü. İlk hacı ziyaretlerine başladık. Ziyaretlerde büyük bir mutluluk ve bayram havası var. Hacılarımız yaptığımız ziyaretlerden mutlu oluyor. Samimi bir ortamda gelişen sohbetlerle anılarını dinliyoruz. Hac ibadetini yerine getirirken yaşadıklarını anlatan hacılarımız, yüreğinde köpüren inancın aşkıyla gözyaşı damlaları akıp gidiyor. Gözyaşları içerisinde sohbetlerine ortak oluyor, birbirimizi daha yakından tanıyarak bağlarımızı kuvvetlendiriyor, gönül köprülerimizi oluşturuyoruz. Bizi bir arada tutan bu inancımız, birliğimiz ve kardeşliğimiz.  Hac ibadeti dinimizin de emrettiği gibi imkanı olan herkese farz. Rabbim hacılarımızın ibadetlerini ve niyetlerini kabül etsin” diye konuştu.

Kaynak : Şila KURUMAHMUTOĞLU

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...