Samsun

Trabzon’da fırtınalar estiren ‘Karadeniz Rapsodi’si Samsun’da

SAMDOB Orkestrası ve konuk sanatçılardan oluşan kadrosu ile “Karadeniz Rapsodisi” Konseri 14 Nisan 2018 Cumartesi günü Samsunlu sanatseverler için seslendirilecek

Trabzon’da fırtınalar estiren  ‘Karadeniz Rapsodi’si Samsun’da

6 Nisan 2018 13:31
-A

+A

Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve Ankara Devlet Opera ve Balesi Solist Sanatçıları tarafından 2. Trabzon Opera ve Bale günleri kapsamında 1-2 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen konser büyük ilgiyle karşılandı. Samsun’da da 8 sene önce gerçekleştirilen konser, Samsunlu sanatseverler için Nisan ayı programına alındı.
14 Nisan 2018 Cumartesi günü saat 20:00’da Aydın Gün Sahnesi’nde gerçekleştirilecek olan “Karadeniz Rapsodisi” Konser’i, Şef Artun Hoinic yönetiminde SAMDOB Orkestrası,  Soprano Feryal Türkoğlu, Mezzo-soprano Zeynep Halvaşi, Tenor Aykut Çınar, Bas Mehmet Yılmaz tarafından seslendirilecek.
Düzenlemeleri Bujor HOINIC’e ait birbirinden güzel Karadeniz Türkülerinin seslendirileceği konserde; Tenor Aykut Çınar- Asiye- Mezzo-Soprano Zeynep Halvaşi-Ben Seni Sevduğumi -Bas Mehmet Yılmaz- Denizde Karartı Var-  Soprano Feryal Türkoğlu- Oy Trabzon-  Zeynep Halvaşi&-Aykut Çınar- Divane Aşık Gibi-  Orkestra- Karadeniz Rapsodisi-  Soprano Feryal Türkoğlu-Ay Gız- Cahangir Cahagirov- Bas Mehmet Yılmaz-Hekimoğlu-  Mezzo-Soprano Zeynep Halvaşi- Gelevera Deresi-  Tenor Aykut Çınar- Ordunun Dereleri-  Soprano Feryal Türkoğlu- Gökte Yıldız ile sahnede olacaklar.
Konserin biletleri Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve www.biletiva.com adresinde satışa sunulmuştur. SAMDOB gişesi hafta içi saat 10:00-18:00 saatleri arası ve temsil günleri saat 20:00’a kadar açıktır. 

Kaynak : Şenay ŞAHİN

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...