Teknoloji

Trafik denetiminde drone dönemi başladı!

Son dönemin popüler cihazları haline gelen drone veya bir diğer adıyla insansız hava araçları, Jandarma tarafından trafik denetimi sırasında kullanılmaya başlanıldı.

Trafik denetiminde drone dönemi başladı!

18 Şubat 2017 11:14
-A

+A

Daha küçük bir yapıya kavuşarak drone adı altında son kullanıcının rahatlıkla kullanılabileceği ürünlere dönüşen insansız hava araçları, son yılların en popüler cihazları olmaya başladı.

İnsanların birbirinden farklı amaçlar için kullandığı drone'lar, dünya genelinde güvenlik güçleri tarafından da sıklıkla kullanılıyor.
Her ne kadar ülkemizde devam etmekte olan OHAL nedeniyle, şu günlerdedrone kullanıcılarının uçuş yapmaları oldukça zor bir hale gelmiş olsa da, buTeknolojiyi kullananların arasına Jandarma'da katıldı.

Jandarma, drone ile şüpheli araç kontrolü yapıyor!

Kokpit Aero tarafından paylaşılan habere göre, Edirne'nin Keşan ilçesinde yer alan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, kara yolunda yaptıkları güvenlik denetimlerinde şüpheli araçları daha kolay tespit edebilmek ve kontrolü sağlamak için drone kullanmaya başladı.
Drone'lar ile havadan görüntüleme yaparak şüpheli araçları tespit eden ekipler, araçların plakalarını yolun ilerisinde yer alan ekiplere bildiriyor.

Böylece, şüphe duyulan araçlar durduruluyor ve araçlarda aramanın yanı sıra, kimlik kontrolü yapılıyor.
ShiftDelete.Net
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...