Karadeniz

Türk Bayrağını öpmeden okula gitmiyorlar

Gümüşhane’de bir ilkokul öğrencisi okul yolu üzerinde bir dükkanın kapısında bulunan dev Türk bayrağı ve Atatürk posterine sarılıp öpmeden okula gitmiyor.

Türk Bayrağını öpmeden okula gitmiyorlar

21 Kasım 2017 10:38
-A

+A

İl merkezi Hasanbey Mahallesi Hasanbey Caddesinde bulunan ve Aysın Rafet Ataç İlkokulu öğrencileri oldukları anlaşılan öğrenciler hafta içi hergün geçtikleri yol üzerinde bulunan bir dükkanın kapısındaki Atatürk posterli Türk bayrağını öpüyor.
İşyerinin güvenlik kameralarına da yansıyan olayı yeni fark ettiğini kaydeden işyeri sahibi Abdulkadir Kiraz, çocukların hafta içi okula giderken veya dönerken her gün bayrağı öptüğünü söyledi.
Genelde annesiyle okuldan gelen öğrencinin dükkanın kalabalık olması halinde bu işi dönüşte yaptığını kaydeden Kiraz, çocukların ailesine bayrak sevgisiyle dolu bir çocuk yetiştirdiği için teşekkür etti.
Dükkanının hemen her yerinde Türk bayrağı ve Atatürk posteri bulunduran Kiraz, bayrağı ve Atatürk posterini öpen kız çocuğunun bazen iki kişiyle bu işi yaptığını ve çok duygulandığını söyledi.
Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde ise çocukların hafta içi hemen hergün aynı dakikalarda dükkanın önünden geçerken bayrağı öptükleri, bazen unuttuklarını fark ettikleri anda ne kadar uzak olursa olsun geri dönüp öptükleri gözlendi.

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU