Samsun

Türk Kızılay’ı aileleri iftarda kaynaştırıyor!

Türk Kızılay’ı Canik Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Örs, “Yönetim Kurulu üyelerimizle birlikte 11 ayın sultanı olan Ramazan güzelliklerini paylaşmak aileleri kaynaştırmak amacı ile bir ayı boyunca farklı evlerde iftarlar yaparak Canik ilçesinde gönüllerde iz bırakıyor” dedi.

Türk Kızılay’ı aileleri iftarda kaynaştırıyor!

3 Haziran 2019 06:20
-A

+A

Çeşitli hastalıklardan mağdur sosyal ekonomik sıkıntıları olan, eşinden ayrılan çocukları ile yaşam mücadelesi veren ayakları üzerinde basmaya çalışan kadınlara destek olurken onları çeşitli alilerle görüştürerek kendi dertlerinden uzaklaştırmaya gayret ettiklerinin altını çizen Türk Kızılay’ı Canik Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Örs, “Hastalıkların dert değil geçici olduğunu birlikte yaşamanın paylaşmanın güzellikleri yaşanılarak, iftarda birlikte yenen yemeklerle yapılan sohbetlerle yaşayarak öğretilmeye, gelecek nesillere örnek olunmaya çalışılıyoruz” şeklinde konuştu.

ALLAH’IN HUZURUNDA GÖNÜLLERi FETHEDiYORUZ’

Her akşam değişik ailelere konuk olduklarını hatırlatan Türk Kızılay’ı Canik Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Örs, “Mübarek ramazan ayında sosyal sorumluluğumuz gereği Türk Kızılay’ı Genel Merkezimizin desteği ile 350 kişiye Canik Belediyemizle birlikte ortak olarak sıcak yemek dağıtımı yapılarak yemek yapamayan hasta ve kimsesizlerin kimsesi olmaya gayret ediyoruz. Ramazan ayı boyunca kendi evlerimizde iftar yapmıyoruz. Uzun zamandan beri tespit ettiğimiz ailelerin kaynaşmaları için her akşam bir evde iftar yapıyoruz. Fakat yanımıza birkaç aile daha alıp aileleri kaynaştırmaya 151 yıllık iyilik hareketinin gölgesinde buluşturuyoruz. İftar yemeleri bahane evlerde yaptığımız tespitlilerle ailelerin sorunları ile ilgilenmeye çalışıyoruz. Paylaşmanın güzelliğini bir arada yaşıyoruz. Modern yaşamın sorunu olan insanların birbirinden uzaklaşmalarını yok etmeye insanları kaynaştırmaya çalışıyoruz. Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlarım” diye konuştu. Köksal ÖNER

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...