Samsun

Türk Kızılay’ı eğitim öğretime destek vermek için kollarını sıvadı

Türk Kızılay’ı Canik Şube Başkanlığı eğitim ve öğretime destek için haftalarca önce Türk Kızılay gönüllülerini devreye sokarak eğitime başlayacak olan öğrenciler için kırtasiye yardımı toplayarak onları yalnız bırakmadı.

Türk Kızılay’ı eğitim öğretime  destek vermek için kollarını sıvadı

24 Eylül 2018 08:11
-A

+A

Toplanan kırtasiyeler öğrencilere evlerinde teslim edildiğinin altını çizen Türk Kızılay’ı Canik Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Örs, “Okulların açılması ile Okul Müdürlerini ziyaret ettik. İhtiyaç sahibi olan öğrenciler için Türk Kızılay’ı Canik Şube Başkanlığı olarak ne yapabiliriz konusunda istişare yapılarak Türk Kızılay’ı ve Okullar arası eğitime destek köprüleri kurulmaya çalışılıyoruz.  Eğitime destek sadece ilk -Orta lise seviyesinde değil Üniversite gidecek öğrencilerde yardımcı olunuyoruz. Eğitimde her alanda destek verilmeye çalışılıyoruz” dedi.
EĞiTiM CAMiASI iLE YAKINDAN iLGiLENiYORUZ
Türk Kızılay’ı Canik Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Örs,” Canik ilçemizde göreve geldiğimizden bu güne kadar eğitim camiası ile yakından ilgileniyoruz. Elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. İhtiyaç sahibi çocuklarımızın giysi, beslenme ve kırtasiye konularında her zaman yanındayız. 150 Yıllık mazisi olan Türk Kızılay’ının bir ferdi olarak her alanda her yerdeyiz. Gücümüzü Genel Merkezimizden ve gönüllülerimizden alıyoruz. Destek veren herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.                                             

Kaynak : Köksal ÖNER

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...