Spor

TÜRK KIZILAY’INDAN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

Samsunspor’umuzun kafilesi, 20 Ocak 1989 tarihinde Malatyaspor ile oynayacağı Süper Lig müsabakasına giderken, saat:09.30 civarında Havza ilçesinde kafileyi taşıyan kulüp otobüsünün kamyonla çarpışması sonucu kafileyi taşıyan otobüs uçuruma yuvarlanmış, Samsunspor’umuzun üç oyuncusu Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomiç, Teknik Direktör Nuri Asan ve otobüs şoförü Asım Özkan hayatını kaybetmişti. Kazada hayatta kalan birçok oyuncu ve kafile üyesi de ciddi şekilde yaralanmış veya sakat kalmıştı.

TÜRK KIZILAY’INDAN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

17 Ocak 2020 18:25
-A

+A

Samsunspor'un kazazedelerine ilk yardımı hemen geriden gelen ve Diyarbakırspor deplasmanına gitmekte olan Çarşambaspor kafilesi yapmıştır. Çarşambasporlu yönetici, futbolcu ve görevliler, kazaya uğrayan Samsunsporlular’ı tek tek otobüsten çıkartıp Havza Devlet Hastanesi'ne taşımış ve tedavileri için kan vermişlerdir. Ayrıca kaza sonrasında kazada yaralanan sporcularımızın sevk edildikleri hastanelerde halkımız kan bağışında bulunmak için uzun kuyruklar oluşturmuşlardır.
 
BU KAN SİZİ UNUTUR MU?
Türk Kızılay'ının ülkemizin kan ve kan ürünleri ihtiyacını karşılamak üzere yürüttüğü  Güvenli Kan Temini Programı kapsamında 20 Ocak 1989 tarihinde meydana gelen elim trafik kazasında hayatını kaybeden spor şehitlerimize, yaralanan ve sakat kalan sporcularımıza ithafen “BU KAN SİZİ UNUTUR MU ?” sloganı ile Samsunspor ve Türk Kızılay'ı işbirliğinde 20 -27 Ocak 2020 tarihlerinde Samsun Cumhuriyet  Meydanı’nda kan bağışı kampanyası düzenlenecek. Kampanya kapsamında alınacak kanlar sağlık kuruluşlarında tedavileri esnasında kan ve kan ürününe ihtiyaç duyan hastalara kullanılacaktır. Samsunspor Yönetimi, Teknik heyeti, Futbolcular ve Taraftar Grupları ile Türk Kızılay'ı olarak “BU KAN SİZİ UNUTUR MU?” sloganı ile Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek kan bağışı kampanyasına 18-65 yaş aralığında bulunan tüm Samsun halkını resmi kimlik belgeleri ile kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz. Köksal ÖNER
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU