Samsun

Türk Kızılay’ının her zaman yanındayız

İnsanların kan ihtiyacını karşılayan Türk Kızılay’ı, gönüllü bağışçılar aracılığıyla kan toplamaya devam ediyor. Canik Şube Başkanı Hatice Örs ve Belediye Evleri Mahallesi Muhtarı Rıfat Öktem’in öncülüğünde Canik Belediye Evleri Mahallesinde, Canikliler kan bağışında bulundu.

Türk Kızılay’ının her zaman yanındayız

19 Kasım 2018 08:10
-A

+A

Türk Kızılay’ı Canik Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Örs ve Belediye Evleri Mahallesi Muhtarı Rıfat Öktem’in öncülüğünde Canik Belediye Evleri Mahallesinde kan bağışı yapmak isteyen mahalle sakinlerinden hayırsever Şöhret Suiçmez ‘in talebi üzerine Mahalle Esnafı Özay Demirkaya tahsis ettiği mekanda kan bağışı işlemi gerçekleştirildi. Duyarlı esnafın iş yerinde yapılan kan alımına birçok esnaf ve mahalle sakini destek verdi.
BAŞKAN’DAN TEŞEKKÜR
Türk Kızılay’ı Canik Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Örs; Türk Kızılay’ı gibi 150 yıllık çınarın neden bugüne kadar büyüyerek geldiğini anlamak zor değildir. 150 yıl önce dedelerimiz destek vermiş, bugünde biz desteklerimizi sürdürdüklerini söyledi. Başkan Örs ,”Türk Kızılay’ının ailece üyesi Belediye Evleri Mahallesi Muhtarı her zaman olduğu gibi kan alımı faaliyetinde desteklerini esirgememiştir. Hayırsever Şöhret Suiçmez Hanıma Özay Demirkaya Kardeşimize ve Belediye Evleri Muhtarı Rıfat Öktem’e teşekkür ediyorum” dedi.
BiZLERi GURURLANDI
Türk Kızılay Canik Şubesinin kuruculuğunu da yapan Belediye Evleri Muhtarı Rıfat Öktem, “Bir eğitimci olarak her zaman Türk Kızılay’ının yanındayım. Belediye evleri sakinlerinin ve değerli esnafının Türk Kızılay’ına destek vermeleri bizleri gururlandırmıştır. Bu tür çalışmaların daha sık olmasını Özay Demirkaya kardeşim gibi esnaf kardeşlerimizin artarak Türk Kızılaycına destek vermelerini bekliyoruz” diye konuştu.

Kaynak : Köksal ÖNER

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...