Samsun

Türkülerin seslendirildiği ‘Seyyah’ konserine yoğun ilgi

Rumeli’den Erzurum’a… Aşina olduğumuz türkülerin acıklı ve sevinçli hikayeleri Samsun Devlet Opera ve Balesi sahnesinden gönüllere dokunmaya hazırlanıyor. Dünya prömiyeri Eylül ayında “Seyyah” anlatımlı konseri, sanatseverlerin yoğun isteği üzerine, 19 Kasım 2019 Salı akşamı tekrar seyirci ile buluşuyor

Türkülerin seslendirildiği ‘Seyyah’ konserine yoğun ilgi

19 Kasım 2019 06:58
-A

+A

Samsun seyircisinin yoğun ilgi göstererek biletlerini günler öncesi tükettiği konserde, türkülerin unutulmaya yüz tutmuş hikayeleri tekrar gün yüzüne çıkıyor.
Türkülerin özgün yapılarının korunarak modern bir sentezle seslendirileceği “Seyyah” adlı anlatımlı konserin müzik düzenlemeleri ve aranjmanı Onur Altıparmak’a, rejisi Burak Ölmez’e ait. Eserin koreografisini İ. Görkem Cengiz, kostüm tasarımını Gülnur Çağlayan Tuluk, dekor tasarımını Hakkı Kandır, ışık tasarımını Oğuz Murat Yılmaz üstleniyor.
Tek bölümden oluşan “Seyyah” konserinde sopranolar; Betül Uzunoğlu,  Gamze Barhan, Ezgi Özer, tenorlar; Dinçer Gökçe,  Metin Bayram, Özer Öndeş ve Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Koro Sanatçısı Tuğba Akatay’ın solist olarak yer alacak. Konserde solistlere Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve bale sanatçıları Sıla Aşık, Hakan Aydemir ve Damla Güven eşlik ediyor. Seslendirilecek türkülere dair detayları, anlatıcı Eray Dönmez seyirciler ile paylaşacak.
Seyyahımız; büyük bir coğrafyaya yayılan ve dilden dile gezen türkülerimizi, elinde bavulu ve biriktirdiği hikayeleri ile teker teker önümüze sererken seyircilere duygusal anlar yaşatacak.
“Seyyah” adlı anlatımlı konseri 19 Kasım 2019 Salı günü Aydın Gün Salonu’nda saat 20.00’da gerçekleştirilecek. Samsun Devlet Opera be Balesi’nin sahneleyeceği eserlerin biletleri, Samsun Devlet Opera ve Bale gişeleri ve www.biletinial.com internet adresinden temin edilebilir. SAMDOB gişe hafta içi 10.00-18.00 saatleri arası ve cumartesi günleri temsil başlama saatine kadar açıktır. Şila KURUMAHMUTOĞLU
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU