Samsun

ÜLKÜ OCAKLARIN’DAN 19 MAYIS MESAJI

Samsun Ülkü Ocakları İl Başkanı İbrahim Mert Bahar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ilk adımının 101. yılında kutlama mesajı yayınladı.

ÜLKÜ OCAKLARIN’DAN 19 MAYIS MESAJI

19 Mayıs 2020 13:12
-A

+A

Samsun Ülkü Ocakları İl Başkanı İbrahim Mert Bahar; pandemi dolayısıyla Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Bahar mesajında; “Türk Milletinin karanlığa bürünmüş ufkunu yarıp, aydınlık geleceği kör kuyulardan söküp çıkartmak için canla başla verilmiş büyük mücadelenin ilk adımı olan 19 Mayıs, tüm ülkücülerin hala ruhunda saklı bulunmaktadır. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün memleketimiz Samsun’a adımı ile başlayan Kurtuluş Harbimiz Samsunlu vatanperverlerin gönlünde yatan istiklal ateşiyle harlanmış ve tüm vatan toprağına yayılmıştır. 9. Ordu Müfettişliği görevi ile Samsun’da çıkan ayaklanmaları bastırmak maksadı ile yola çıkan Ulu Önder, memleketin her yerinde var olan katliamları ve soykırımları burada görmüş ve sessiz kalmamıştır.” şeklinde konuştu.
TÜRK DEVLETİ EBED MÜDDET YAŞAYACAKTIR
Başkan Bahar mesajının devamında; “Türk Milliyetçileri, Rumların Karadeniz’de devlet kurma hayalini alt üst etmiş mukaddes vatan toprağını, analarımızın, bacılarımızın namusunu hainlerin elinden kurtarmıştır. Türk Gençliği’nin gelecek hayallerini yeşertmiştir. Bizlere bırakılan bu emanetin ağırlığının farkındayız. Kutlu mazimiz istiklal sevdamızla harmanlanıp büyük Türk Devletini ebed müddet yaşatacaktır. Uzanan eli kıracak, Ulu Önderimizin bize göstermiş olduğu yoldan ayrılmayacağız. Var olsun Büyük Türk Devleti. Ne Mutlu Türk’üm Diyene!“ dedi. Berna ALTINOVA
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU