Aktüel

Ünlü Yazar Oğuz Atay memleketinde anıldı

İnebolu Kültür ve Sanat Derneği ile İnebolu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Edebiyat günleri etkinlikleri kapsamında İnebolulu Büyük Yazar Oğuz Atay’ın memleketi İnebolu’da anma etkinliği düzenledi.

Ünlü Yazar Oğuz Atay memleketinde anıldı

23 Aralık 2016 10:22
-A

+A

Etkinlik kapsamında Oğuz Atay kitapları ile ilgili kitap kampanyası düzenlendi, doğduğu ev ziyaret edildi, büstüne çiçek bırakıldı ve panel düzenlendi. İnebolu Kültür ve Sanat Derneği, İnebolulu Büyük Yazar Oğuz Atay’ı daha iyi tanımak ve anlamak için 1 aylık “Oğuz Atay Okuyorum” isimli kitap kampanyası düzenledi. Yazarın hayranlarına, yayınevi ile koordineli olarak yüzde 20 indirimli Oğuz Atay kitapları ulaştırıldı. 
 
Kastamonu İnebolu’da düzenlenen Oğuz Atay Anma Programı etkinliği kapsamında, Yazar Oğuz Atay’ın doğduğu ev ziyarete açıldı. Evde bulunan Oğuz Atay Duvarına yazılar yazıldı. Ünlü yazarın doğduğu tarihi evi ziyaret eden Oğuz Atay hayranları üçüncü katta ki Oğuz Atay duvarına yazılar yazdı. Prof.Dr. Dilek Yalçın Çelik, Kastamonu Turizm İl Kültür Müdürü Ziver Kaplan, Oğuz Atay’ın kuzeni Yavuz Atay, Yönetmen Savaş Sarıaslan’ın da içinde olduğu bir çok kişi Oğuz Atay duvarına guaj boya ile Oğuz Atay’ın sözleri, yazarın anlatımlarından ne anladıklarını belirten, yada günün anlamına uygun sözler yazdılar.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU