Samsun

Unutulmaz eser ‘Tosca’ son defa sahnede

Samsun Devlet Opera ve Balesi Puccini’nin unutulmaz eseri “Tosca” operasını son kez sahneye taşıyor. Unutulmaz eser 3 Mart 2018 Cumartesi akşamı Samsunlu sanatseverler için perde açacak

   Unutulmaz eser ‘Tosca’ son defa sahnede

28 Şubat 2018 12:55
-A

+A

Samsun Devlet Opera ve Balesi sezonun en güçlü eserlerinden biri olan “Tosca” operasını içinde bulunduğumuz sanat sezonu içerisinde son kez 3 Mart 2018 Cumartesi akşamı saat 20:00’da Aydın Gün Sahnesi’nde sahneleyecek.
İtalyan besteci Giacomo Puccini’nin sevilen operalarından biri olan “Tosca” operasının Samsun prodüksiyonunda orkestra şefliği görevini Bujor Hoinic üstleniyor. Haldun Özörten’in rejisiyle sahnelenecek olan eserin dekor tasarımı Nihat Kahraman’a, kostüm tasarımı Nursun Ünlü’ye ait. Koro şefliği Mikhail Iskrov, ışık tasarımı Oğuz Murat Yılmaz’a ait.
 Napolyon dönemi Roma kentinde geçen eser; aşk, özgürlük ve vatan uğruna pek çok tehlikeyi göze alan Tosca, Cavaradossi ve Angelotti’nin hikayesini anlatmakta.
Elindeki politik gücü Tosca’yı elde edebilmek için kullanan Baron Scarpia, devrimci ruha sahip ve Tosca’ya aşık özgürlükçü ressam Cavarodossi, aşkını her şeyin üstünde tutan şarkıcı Tosca ve her birinin ödediği ağır bedeller Tosca’daki dramatik gerilimle hayat buluyor. 
 
Rol dağılımı şöyle:
Floria Tosca               : Eda B.GÜRKAN
Mario  Cavaradossi  : Ari EDİRNE
Baron     Scarpia       : Tamer PEKER
Cesare Angelotti       : Cüneyt ERDOĞAN
Zangoc                       : Umur SEVİM
Spoletta                      : Gürkan SEZGİN
Jandarma                  : Eray DÖNMEZ
Gardiyan                   : Berkcan BENİÇ
Çoban çocuk            : Esra ARSLANTÜRK  
 
3 Mart 2018 Cumartesi günü saat: 20: 00’da gerçekleştireceğimiz “Tosca” operası için biletler Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve www.biletiva.com adresinden temin edilebilir. SAMDOB gişe hafta içi 10:00 - 18:00 saatleri arası ve temsil günleri perde açılma saatine kadar açıktır. 

Kaynak : Şenay ŞAHİN

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...