Samsun

Vakıf Haftası başlıyor

Her sene çeşitli etkinliklerle kutlanan Vakıf Haftası, bu yıl korona salgını nedeniyle sadece internet üzerinden kutlanacak. Bu seneki tema, şefkat ve merhamet olarak belirlendi

Vakıf Haftası başlıyor

12 Mayıs 2020 01:42
-A

+A

Her yıl 11-17 Mayıs'ta ülke genelinde kutlanan Vakıf Haftası bu yıl, Covid – 19 salgını nedeniyle sosyal medya kanalları ve kitle iletişim araçları kanalıyla kutlanacak. Haftanın bu seneki teması “Vakıf Medeniyetinde Şefkat ve Merhamet” Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, etkinliklerin kurumun resmi sosyal medya hesapları, Instagram, Twitter, Facebook ve Youtube üzerinden takip edilebileceği belirtildi.
Medeniyetimizin yapı taşı
Yapılan açıklamada, "Bugün dünya gündeminin en önemli başlıklarını oluşturan, yardımlaşma, paylaşma ve dayanışma gibi kavramların vakıf olgusunun tam merkezinde yer aldığı düşünüldüğünde, medeniyetimizin yapı taşı niteliğindeki vakıf şuuruna dikkat çekilmesi, vakıf kurulmasına teşvik edilmesi, vakıf olgusunun ve içerdiği yüce idealler ile zarif duyguların anımsatılması, yaşatılması ve canlı tutulması bakımından sizlerden alacağımız güç ve destek bizler için son derece anlamlıdır. Milletimizin Vakıflar Haftası'nı kutlarız" denildi.
11-17 Mayıs tarihleri arasında, vakıf konusuna hususi bir yer ayırmak isteyen tüm medya kuruluşlarına ve çalışanlarına gereken özel bilgi ve görsel desteğin sağlanacağını belirtir, Vakıf Haftanızı kutlarız.
Haber Merkezi
Haberin Videosu
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU