Samsun

Vali Osman Kaymak Samsun’a veda etti

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Mülkiye Başmüfettişliği görevine atanan Vali Osman Kaymak, Samsun’a veda etti.

Vali Osman Kaymak Samsun’a veda etti

17 Haziran 2020 07:34
-A

+A

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle üç yıldan beri görev yaptığı Samsun Valiliği’nden Mülkiye Başmüfettişliği’ne atanan Osman Kaymak, duygusal bir mesajla dün itibariyle Samsun’dan ayrıldı. Yayımladığı mesajında, büyük bir onurla ve gururla yürütme gayreti içinde olduğu Samsun Valiliği görevimden ve Karadeniz Bölgesi’nin gözbebeği olan güzide şehirden bugün itibarıyla ayrıldığını belirten Kaymak, “Bir mülkî idare mensubu olarak, güzel ülkemizin birçok ilçesinde ve illerinde görev yaparak devletime ve milletime hizmet etmeye çalıştım ve etmeye de devam edeceğim. Yurdumuzun her karış toprağı elbette muazzezdir. Ancak, İstiklâlimize kasteden düşmanlara karşı ve vatanın kurtuluşu yolunda Samsun ili, bütün Anavatana ilham olan ve milli mücadele ruhunu kazandıran ilk adım şehrimizdir. Böyle bir şehrin hadimi olmak da hassaten bir şeref ve iftihar sebebidir” dedi.
 
Örnek işbirliğinde bulunduk
 
Görevi boyunca Samsun’a ve Samsun halkına en iyi hizmeti vermek için elinden gelen gayreti gösterdiğini belirten Kaymak, “Yaklaşık 3 yıl süren görevimi, her şeyin en güzeli ve en iyisine layık saygıdeğer Samsunlularla karşılıklı sevgi, saygı, hoşgörü ve güvene dayalı bir bütünleşmeyi esas alarak, vatandaşlarımızın huzurunu ve mutluluğunu öncelikli kılan; vatandaş odaklı, etkin, verimli ve kaliteli hizmet sunma anlayışıyla yürütme gayreti içinde oldum. Görevim sırasında resmi ve özel bütün kurum ve kuruluşlarla örnek bir işbirliği anlayışı içinde, ihtiyaç ve sorunların çözümü konusunda ortak bir gündem oluşturulduğuna ve birçok hizmetin hayata geçirildiğine inanıyorum” diye konuştu.
 
Teşekkür etti
 
Mesajında hizmet süresi boyunca kendisine verenlere de teşekkür eden Kaymak, sözlerini şöyle südrürdü:
“Samsun Valisi olarak geçen senelerim, ömrümün sonuna dek gönlümün en derininde müstesna bir yere sahip olacaktır. Bu süreçte,  Samsun için çalışmalarımda bana destek veren Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarımıza, Kaymakamlarımıza, adli, askeri, siyasi kurum ve kuruluşların mensuplarına, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan tüm mesai arkadaşlarıma, eğitim, ilim, kültür, sanat ve spor dünyasının kıymetli insanlarına, sivil toplum kuruluşlarına, yazılı ve görsel basın mensuplarına ayrı ayrı teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. İlkadım şehrinin çok kıymetli sakinleri; Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda ilk adımın atıldığı Samsun’da Valilik yapmanın onurunu şerefle taşıyacağımı belirtir, arz-ı veda eder; sağlıklı ve huzurlu günler dilerim. Hayırla yâd edilmek arzusuyla.”
Haber Merkezi
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU