VEFA EKİBİ İLKADIMLILAR İÇİN SAHADA OLACAK

Samsun 16 Mayıs 2020 14:52
Videoyu Aç VEFA EKİBİ İLKADIMLILAR İÇİN SAHADA OLACAK
A
a

Koronavirüsle mücadele kapsamında 65 yaş ve üstü ile koronik rahatsızlığı olan vatandaşların 4 gün uygulanacak olan sokağa çıkma yasağında Vefa destek grubu İlkadım’lılar için sahada olacak.

İlkadım Belediyesi Vefa Destek Koordinasyon Merkezi’nden sevk ve idare edilen 20 kişilik ekip, her gün  ilçe genelindeki 65 yaş üstü yaşlıların alışveriş, ilaç gibi taleplerini yerine getiriyor. '444 55 01' ve '0505 178 55 01'  numaralı hattan Koordinasyon merkezine gelen çağrılar görev yapan ekipler tarafında kayda alınıyor. Mahalle mahalle görev bölümü yapıldıktan sonra vatandaşların isteklerini evine teslim ediyor. Koronavirüs süresince  hizmet veren vefa destek ekibi 24 saat, üç vardiyalı çalışıyor. Sokağa çıkma yasağı olduğu zamanlarda ilk adımlıların yardımına koşan vefa destek gurubu yaşlıların hayır dualarını alıyor.

"Büyüklerimizin her zaman hizmetindeyiz"

Büyüklerimiz, değerlerimizi ve kültürümüzü yarınlara taşıyan, geçmişimizle geleceğimizi birbirine bağlayan en değerli köprüler olduğunu söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş;” Büyüklerimizin sağlığı bizim için çok önemli.  Sizler bizim en kıymetli hazinelerimizsiniz, tecrübe ve deneyimlerinize daha çok ihtiyacımız var. Biz sizlerin her daim yanınızdayız ve hizmetinizdeyiz. İnşallah süreci birlikte ve en kısa sürede atlatacağız. Sizlerden istirhamım eviniz de kalmanız.” ifadelerini kullandı. Şennur ERCAN

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER