Samsun

Vezirköprü ilçesinde yatırımlar yarım bırakıldı

CHP Samsun Milletvekili ve adayı Kemal Zeybek, “Vezirköprü’lüler olarak üç dönemdir mevcut siyasal iktidara büyük destek vermenize rağmen, sizlere hizmet gelmemiştir” dedi

Vezirköprü ilçesinde yatırımlar yarım bırakıldı

18 Haziran 2018 17:35
-A

+A

Zeybek, “Temeli atılan Vezirköprü Huzur Evi inşaatı kaderine terk edilirken, Hastane yapımı da yarım kalmıştır. Vezirköprü İlçesi köylerinin yolları bozuk, bakımsız durumda, Havza – Vezirköprü arasındaki yolun yetersizliği can kayıplı trafik kazalarına neden olmaktadır” dedi.
KÖYLÜ GÖÇ YOLLARINDA
Tarımda bazı ürünlere kota uygulanması, girdi fiyatlarının yüksek olması ve üretilen ürünleri değerlerini bulmaması nedeniyle; borç batağına saplanan, arazilerini terk ederek üretimden vazgeçen köylü; Çareyi Büyükşehirlere göçmekte aramakta, İlçe hızlı bir şekilde göç vermekte ve genç nüfusu büyük kentlerde zor şartlar altında özellikle inşaat alanında yaşam mücadelesini sürdürmektedir.
TARIMI EN ÜST DÜZEYDE DESTEKLEYECEĞiZ
CHP iktidarında, Köylünün terk ettiği tarım alanlarının tamamını işlemesi ve üretimi artırarak, ülkemizi ithalatçı konumundan çıkarmak için; Çiftçinin kullanmış olduğu mazotu 3(üç) TL den vereceğiz. Tarımda kullanılan tohum, ilaç, gübre ve tüm girdiler de köylümüzü destekleyeceğiz, ürünlerin değerlerini bulmasında çiftçi örgütlenmesi (kooperatifleşme) yanında, taban fiyat uygulaması getirerek! Yeniden üreten tarımı yaratacağız. Köylünün, Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının faizlerini sileceğiz, borçlarını ödeme kolaylığı sağlayacağız.
Vezirköprü İlçesinde yarım bırakılan; Hastane inşaatı ile temeli atılıp bırakılan Huzur Evi inşaatı tarihi ilçemize yakışır biçimde tamamlayarak halkımızın hizmetine sunarken, Vezirköprü- Havza arası yolun yapım ve köy yollarının bakım ve onarımı ile halkımızın rahat ulaşımı sağlanacaktır. Yusuf Ziya ÇAKIR
 SİYASETİ ŞEFFAF VE GÜVENİLİR HALE GETİRECEĞİZ
 CHP Samsun Milletvekili ve adayı Kemal Zeybek; Siyasetin açık, şeffaf yapılmasını sağlayarak, zenginleşme aracı olmaktan çıkaracağız. Halkımıza verdiğimiz sözleri mutlaka yerine getireceğiz. Siyasetçilerin, siyasi etik kurallarına uyup uymadığını denetlemek için; Siyasi Ahlak Kurulunu kuracağız. Halkımızı aldatmayacağız, yapılan her uygulamanın güncel medya aracılığı ile izlenebilmesini sağlayacağız. 24 Haziran seçimleri ile çalmayan, çaldırmayan, üreten, büyüyen ve hakça bölüşen ekonomi ile CHP iktidarını kuracağız, Türkiye’ye yeni ufuklar açacağız. Halkımızın yaşanabilir Türkiye’de rahat nefes almalarını sağlayacağız.
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...