Samsun

Victor Hugo’nun Ölümsüz Eseri; ‘Notre Dame - Quasimodo Musical’, Samsun'da!

Samsunlulara sanatın her türlüsünü tattıran ve tattırmaya da devam eden Tiyatro Konser organizasyon bu ay ve önümüzdeki ay içerisinde bir birinden güzel sanat etkinlikleriyle Samsun halkının karşısına çıkıyor

Victor Hugo’nun Ölümsüz Eseri;  ‘Notre Dame - Quasimodo Musical’, Samsun'da!

7 Kasım 2019 06:53
-A

+A

Tiyatro Konser Organizasyon, 13 Kasım 2019 tarihinde saat 20.30'da Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Kültür ve Sanat Merkezinde Victor Hugo’nun ölümsüz eseri; "Notre Dame - Quasimodo Musical", izleyicisiyle buluşacaklar.
Oyunda çirkin ve kambur Kilise zangocu Quasimodo ile Fransa’nın ruhani ve dini lideri Claude Frollo’nun ve Kral'a bağlı komutan Phoebus'un semtte yaşayan Çingene Kızı Esmeralda’ya olan aşklarını, Zangoç ile Papaz’ın ruhlarında oluşan ikilemleri ve tepkileri romantik yaklaşımla ele alan danslarıyla göz dolduran Türkçe bir müzikal.
Quasimodo; çirkinliğiyle alay eden ondan korkan halkın içine karışmayan, insanların söylediklerini alay veya lanet saymayan, insanlara duyduğu kini her gün büyüyen biridir. Bir gün Esmeralda ile tanışır ve ona aşık olur.
Oyun Dili: Türkçe, Yazan: Victor Hugo, Yonetmen: Vural Bingöl, Uyarlama: Vural Bingöl, Erhan Yaman, Koreografi: Ali Kemal Aydın
Supervisor: Arzu Kurnaz, Dekor &Kostum: Andrea Primavera, Sırrı Topraktepe, Ses & Işık: Omer Izgin, Oyuncular: Vural Bingöl, Kamala Mustafayeva, Andrea Primavera, Erhan Yaman, Murat Yaşar Özdemir, Bahtiyar Tamer Aksu, Alaattin Bahar, Ayça Azize Ergün, Nilüfer Ömürlü, Göker Yıldız, Can Öz, Özden Uslusoy rol aldılar.
Her sanat sezonunda seyirciler tarafından büyük ilgi ile izlenen “Notre Dame’ın Kamburu” balesi,  Samsunlu sanatseverlerle buluşacak. Üç boyutlu dekoru ve sanatçıların makyajları dikkat çeken eser Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Sanat Merkezinde sergilenecek.  
‘Notre Dame’ın Kamburu’, 19. yüzyılda Paris’te ‘Esmeralda’ adındaki güzel çingeneye büyük hayranlık besleyen ve onu Notre Dame Katedrali papazının entrikalarından korumaya çalışan ‘kambur Zangoç Quasimodo’nun hikayesini, Ouasimodo’nun gözünden anlatıyor.
Oyunun biletlerini Violet Cafe ve Yeşilyurt AVM'de olan BYSHOPBİDİ'den 70.00.TL ve 60.00.TL karşılığında edinebilirler.   
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU