Samsun

Vosvos Festivali başlıyor

Ordu 15. Vosvos Festivali 1 Temmuz’da (bugün) başlıyor

Vosvos Festivali başlıyor

1 Temmuz 2019 08:29
-A

+A

Vosvos Festivali başlıyor 


 
Ordu 15. Vosvos Festivali 1 Temmuz’da (bugün) başlıyor
 

Volkswagen'in bütün dünyada sempati toplayan efsanevi Bettle modeline gönül verenlerin Ordu yaylalarında bir hafta boyunca tur atacağı Vosvos Festivali, yarın başlıyor. Türkiye’nin dört bir yanından gelen 200’e yakın Vosvos tutkununun katılacağı festival bir hafta sürecek. 1 Temmuz Pazartesi (bugün) günü Ünye Çınarsuyu Kamp alanında toplanmaya başlayacak olan vosvos tutkunları, bu alana çadırlarını kuracak. 2 Temmuz günü Çınarsuyu Kamp alanında vosvos tutkunları arasında voleybol, futbol ve tavla turnuvaları düzenlenecek. Ayrıca dinlenme, deniz ve plaj aktivitesi gerçekleştirilecek. Akşam ise vosvos film gösterimi yapılacak. 3 Temmuz Çarşamba günü kamp alanında halat çekme, yumurta taşıma, yoğurt yeme, çuval yarışı, mendil kapma gibi çocukluk dönemlerinde kalan oyunlar bir hatıra olarak oynanacak. Ayrıca ertesi gün çıkılacak yayla etkinliği için bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilecek. 
4 Temmuz Perşembe günü Çınarsuyu Kamp alanından yola çıkacak olan vosvoslar ilk önce 3 bin 500 yıl önce Doğu Roma İmparatorluğu döneminde 'Argonot Efsanesi'nin’ yaşandığı Yason Burnu'nda toplanacaklar. Buradan konvoy halinde yola çıkacak olan vosvoslar Ordu Büyükşehir Belediyesi önünde toplanacak. Öğle yemeğinin ardından yaylalara doğru yola çıkacak olan vosvos tutkunları akşam Çelikkıran obasında çadır kuracak. 
5 Temmuz Cuma günü Çelikkıran obasında sabah kahvaltısının ardından Susuz obasına trekking etkinliği gerçekleştirilecek ve foto safari düzenlenecek. Akşam ise film etkinliği gerçekleştirilecek. 6 Temmuz Cumartesi günü Köşe obasını ziyaretin ardından vosvoslar Mesudiye’nin Yeşilce bölgesinde toplanacak. Vosvos tutkunları Yeşilce’de gün boyu kamp yaptıktan sonra Çelikkıran obası kamp alanına geri dönüş yapacak. 
7 Temmuz Pazar günü ise veda öncesi toplu kahvaltı yapılacak. Dönüşe geçmek isteyenler memleketlerine uğurlanırken, kalmak isteyenler için Gerce şelalesine gezi düzenlenecek. 
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Vosvos festivalinin Ordu’nun yaylalarının tanıtımı açısından büyük katkı sağlayacağını belirterek tüm vosvos tutkunlarını Ordu’ya davet etti.İHA
�nızla kendiniz bulacaksınız.2-Devlet satmaya karışmıyor  alan tüccar varsa satacaksınız. 3-Haftada en az bir kere güvenlik güçlerince tarlalarınız denetlenecek. 4-Tarlalarınızı 24 saat bekleyeceksiniz. Tarlanızdan birisi bir kök dahi kenevir sökse mahkemede yargılanacaksınız.5-Üretim aşamasında-satımda ve nakliyede  güvenlik güçleri nezaretinde  hareket edilecektir.
Daha buna benzer vatandaşları ürküten bir çok şeyler söylenince vatandaşlar salonu terketti.
Şimdi konuşmaları dikkatle basından okuyorum. Bize üretim mevsiminde üretim imkanları mevcutken söylenenlerin  hiç birisi bu konuşmalarda yok. Daha da önemlisi-konu ile ilgili eğitim ve bilgiler verileceği o zaman açıklanmadı. Proje ve hibe meselesi katiyen söz konusu olmadı. Hatta vatandaşlara kaba bir tavırla ‘Devlet tohum verecek-Devlet bunu para verip alacak’ diye düşünenler burayı terketsinler gibi bir söylemde bulunulduğunu hatırlıyorum.
Şimdi sayın Valim-Büyük b ir organize ile  büyük emek ve gayret sarfederek ülkenin ve de özellikle çiftçinin lehine olan bu çalışma için sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır.
Ancak kurumların söylem birliğini önemsiyorum. Birde üreticinin katılımını önemsiyorum. Köylünün durumu düşünülse bu gibi  sunumlar  ve organizeler-vatandaş için bir umuttur- bir fırsattır.
Ancak yerinde ve zamanında olmalıydı. Saygılarımla…
orlar.
---------------------------
Herkese hayırlı huzurlu mutlu sağlıklı başarılı bereketli müreffeh günler diliyorum.     
            
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...