Ekonomi

YEPAŞ uyardı: Mağdur olmayın

YEPAŞ müşterilerini uyardı: “Yetkisiz ve korsan olarak çalışan işyerlerinde elektrik faturası ödemeyin. Oluşabilecek mağduriyetlerden sorumlu değiliz. Fatura bildirimi üzerindeki ödeme noktalarından ödemelerinizi yapınız” denildi

YEPAŞ uyardı: Mağdur olmayın

8 Mart 2019 09:45
-A

+A

Müşteri Memnuniyet odaklı güvenilir, kaliteli, saygılı ve hızlı hizmet sunmayı amaçlayan YEPAS son zamanlarda müşterilerinden gelen ihbarlar ve şikâyetler doğrultusunda ciddi mağduriyetlerin yaşandığı ve ‘belli bir ücret karşılığında elektrik faturası tahsilatı’ yapıldığı tespit edilen ‘Fatura Tahsilat Merkezleri’nin tamamen YEPAŞ’in dışında faaliyet gösteren yetkisiz işyerleri olduğu bildirildi.
‘ÖDENDi BELGESi’NiN GEÇERLiLiĞi YOKTUR
‘Fatura Tahsilat Merkezi’ olarak adlandıran bazı işyerlerinin, şirketimiz YEPAŞ’a ait elektrik faturalarını belli bir ücret karşılığında tahsil ettiği öğrenilmiştir. Bu işyerlerinin, şirketimiz YEPAŞ ile arasında hiçbir şekilde sözleşmesi olmadığını siz değerli müşterilerimizle paylaşmak isteriz.
TÜKETiCi HiZMETLERi YÖNETMELiĞi’NDE HÜKÜM VAR
YEPAŞ’la hiçbir sözleşmesinin ve bağının olmadığının, yapılan tahsilatlarla da müşteriye verilen ‘Ödendi’ belgesinin YEPAŞ için geçerlilik sağlamadığını belirten yazılı açıklamada, Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği 34. Maddesi (5) fıkrası (b) bendinde yer alan “…faturaların tahsilat işlemi sebebiyle tüketicilerden herhangi bir ad altında bedel talep edilemez” hükmünün yer aldığına dikkat çekildi. YEPAŞ’ın açıklamasında, “Elektrik faturası ödeme işlemleri, fatura bildirimleri üzerinde de yer aldığı gibi şirketimize ait her ilde ve ilçemizde yer alan YEPAŞ Müşteri Hizmetleri Merkezleri, fatura bildirimleri üzerinde yer alan anlaşmalı bankalar, YEPAŞ N-Kolay Yetkili Ödeme Noktalarında ve YEPAŞ internet sayfası üzerinden kredi kartları ile hiçbir ‘Ücret Ödenmeksizin’ yapılabilmektedir” denildi.
MADDi MAĞDURiYETLER MEYDANA GELMEKTEDiR
YEPAŞ Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Samsun, Ordu, Çorum, Amasya, Sinop il ve ilçelerindeki tüm çalışanları ile birlikte Müşteri Memnuniyeti odaklı kaliteli, saygılı ve hızlı hizmet sunmayı amaçlayan YEPAŞ olarak son zamanlarda müşterilerimizden gelen ihbarlar, şikâyetler ve ciddi anlamda maddi mağduriyetlerin yaşanmış olması nedeniyle aşağıda yazılı kamuoyu bilgilendirilmesinin yapılması zaruri hale gelmiştir.
YEPAŞ HAKKINDA
YEPAŞ, Türkiye genelinde sanayi kuruluşlarından, mesken tüketimi yapan bireysel müşterilerine kadar geniş bir müşteri yelpazesine elektrik tedarik hizmeti vermektedir. Son kaynak elektrik tedarikçisi görevine sahip olan YEPAŞ diğer taraftan serbest tüketici müşterilerine elektrik tedariki kapsamında her türlü pazarlama, satış, müşteri hizmetleri (abonelik-faturalama-tahsilat) faaliyetlerini de gerçekleştirmektedir. Hayatın vazgeçilmez unsuru olan elektrik enerjisini müşterilerine, kaliteli, güvenilir, sürekli ve uygun fiyatlı sunan YEPAŞ; tüm iş süreçlerini sürdürülebilir müşteri memnuniyeti temelinde oluşturarak müşterilerine hızlı ve saygılı hizmet vermek için sağlam temelli ve başarılı çalışmalarına devam etmektedir. Müşterilerine yenilikçi ve müşteri odaklı pazarlama ve satış hizmetleri sunan YEPAŞ, yüksek teknolojiye dayalı altyapısı ile müşterilerinin ihtiyaçlarına göre hizmetler ve çözümler geliştirmektedir.

Kaynak : Mustafa BALÇIK

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...