Samsun

Yerel seçime doğru

Yerel seçimler gün geçtikçe yaklaşırken, Samsunlulara nasıl bir aday istediklerini sorduk. Adeta sokağın nabzını yansıtan vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yerel yönetimlerden gelen bir siyasetçi olduğunu hatırlatarak, kesinlikle Samsunlu aday istiyoruz. Ayrıca daha önce defalarca aday gösterilip kazanamayan kişilerden bıktık dediler.

Yerel seçime doğru

12 Eylül 2018 12:32
-A

+A

Önümüzdeki yıl Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimlere kısa bir zaman kala Gazete Arena olarak Samsun’un sokaklarına indik, nasıl bir belediye başkanı adayı beklediklerini Samsunlulara sorduk. Bir çok kişinin adaylık için adının geçtiği yerel seçimler öncesi sokağın nabzını yansıtan vatandaşlar, nasıl aday beklediklerini gazetemize anlattı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlığı yaptığını hatırlatan ve tecrübeli bir siyasetçi olduğunu belirten Samsunlular, belediye başkanlığı adaylarını vatandaşların istediği şekilde seçeceğine inandıklarını söyledi.
DENENMiŞLER DENENMEMELi
Adaylarda aradıkları öncelikli kriterin Samsunlu olması olduğuna işaret eden vatandaşlar, “Bizler de duyuyoruz, bir çok kişinin adı belediye başkanlığı adaylığında geçiyor. Ancak bizler vatandaşlar olarak kesinlikle Samsunlu aday istiyoruz. Ayrıca daha önce defalarca aday gösterilip kazanamayan kişilerden bıktık. Sürekli aday olan, hatta bir partiden seçilemeyince başka partiden aday olan, parti değiştiren isimlerden de bıktık. Bunların önceliği hizmet değil, kendileridir. Dolayısıyla bizler memleket sevdalısı, tecrübeli, aynı zamanda vatandaşa yakın isimlerin aday seçilmesini istiyoruz” dedi.
VATANDAŞIN KRiTERLERi DiKKATE ALINMALI
Denenmiş adaylardan halk olarak yorulduklarını belirten Samsunlular, “Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Vakit Türkiye Vakti’ diyor. Bizler de yerelde ‘Vakit Samsun Vakti’ diyoruz. Yani Samsun için bu memleket için elinden geleni yapacak, derdi hizmet olan insanlar istiyoruz. Yerel yönetimler konusunda çok tecrübeli olan ve daha önce başarılı bir belediye başkanlığı yaparak örnek olan sayın Cumhurbaşkanımızın adaylar konusunda bu kriterleri gözeteceğine inanıyoruz. Samsun’un kaybedecek bir dakikası bile yok. Bunun için bizler vatandaş olarak şehrimizin gelişmesini istiyoruz. İnanıyoruz ki sayın Cumhurbaşkanımız ve diğer partiler de halkın kriterlerini, beklentilerini dikkate alacaktır” diye konuştular.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...