Samsun

YKS’nin ilk oturumu TYT sona erdi

Samsun’da korona virüsü gölgesinde yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) sona erdi

YKS’nin ilk oturumu TYT sona erdi

28 Haziran 2020 10:45
-A

+A

Üniversite hayali kuran binlerce öğrenci uzun bir hazırlık sürecinin ardından bu yılda sınav salonlarını doldurdu. Sınavda korona virüsü önlemleri dikkati çekti. 23 Nisan Ortaokulunda öğrencilere girişte el dezenfektanı, ıslak mendil ve maske dağıtıldı. Öğrenciler fiziksel mesafeye uyarak sırayla içeri alındı. Sabah 10.15 itibarıyla başlayan sınav öğlen 13.00‘te sona erdi. 
TYT'de Türkçe testinde 40, sosyal bilimler testinde tarihten 5, coğrafyadan 5, felsefeden 5, din kültürü ve ahlak bilgisi veya ilave felsefe sorularından 5'er olmak üzere toplam 20, temel matematik testinde 40, fizikten 7, kimyadan 7 ve biyolojiden 6 sorunun yer aldığı fen bilimleri testinde de 20 soru yöneltildi. Adaylar, soruları yanıtlamak için 165 dakika süre kullandı. Sınav sonrası öğrenciler kendi aileleriyle sınavı istişare ettiler. Birçok öğrenci sınavdan mutlu ayrıldığını ifade etti. Girişte olduğu kadar sınav çıkışı da maske ve fiziksel mesafeye dikkat edildi. 
YKS'de ikinci oturum olan Alan Yeterlilik Testleri (AYT) bugün saat 10.15'te başlayacak. İHA
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU