Samsun

Zeybek hemşerileri ile buluştu

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; Samsun Dernekler Federasyonunun organize ettiği, Büyükçekmece Belediye başkanı ve adayı Dr Hasan Akgün’e destek programına katıldı. Çok sayıda Samsunlunun katıldığı tanıtım toplantısında CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ve Belediye Başkanına ilgi yoğundu

Zeybek hemşerileri ile buluştu

29 Ocak 2019 09:04
-A

+A

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimleri çok önemlidir. Yerel seçimlerde dayanışma ve birlik olmanın çok önemli olduğunu, Samsunlu hemşeriler olarak birlikte hareket etmek zorundayız. Birlikte başarmamız daha kolay olacaktır.
Ülkemizi 16 yıldır yöneten iktidarın genelde ve yerelde bir başarısı yoktur. Ülkemizin geldiği noktada; işsizlik, yoksulluk, hayat pahalılığı ile insanlarımız büyük sıkıntı içerisin dedir. 31 Mart 2019 seçimlerinde bütün seçmenlerin sandığa gitmesi önemlidir. Dayanışma içerisinde oyunu kullanmayan seçmenlerin olmaması için gereken çalışmayı yapacağınıza olan inancım tamdır. Özellikle hemşerilerin dayanışmasıyla sorunların çözümü daha kolay olacaktır. Bu gün burada muhteşem dayanışma programını organize eden ekibin seçimlerde daha iyi organize olacağına inanıyorum.
Uzun süre iktidarda bulunanların, söyleyecek söz ve vaatleri de kalmamıştır. Yerel seçimlerde bütün seçmen kardeşlerimizin büyük sorumluluklar beklemektedir. Ülkemizi iyi yönetemeyen iktidarın uyarılması ve yerelde görevden uzaklaştırılması kaçınılmaz hale gelmiştir.  İktidarı uyarın, hesap sormak seçmenlerin inisiyatifindedir. Gereğini yapınız. Üretimin azaldığı işsizliğin çoğaldığı yönetim düzenine son vereceğiz.  
BÖLGENiN DEĞERiNi YOK ETMEYiN! CANLARA KIYMAYIN!
Soma holding bünyesinde Gürmin Enerjinin işletmekte olduğu;  Yeni çeltek kömür işletmesinde meydana gelen göçükte beş işçinin göçük altında kalması ve işçilerin kurtarılarak Amasya Şerafettin Sabuncu Devlet Hastanesine kaldırılmasını haber alan CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; yaralıları hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Yeni çeltek kömür işletmesinde işçileri ziyaret eden CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek’e işçiler göçüğün sebebinin işletmedeki malzeme eksikliği ve İş güvenliğinin sağlanmaması sonucu meydana geldiğini ifade ettiler. İşçiler, çalışma koşullarının ağır olduğunu, göçüğü önlemek için kullanılan direklerin madende kullanılan direk olmadığı ve tünellerde kullanılan çıkma malzemenin kullandırıldığını, güvenli kömür çıkartma için yeterli malzeme ve ekipmanın bulunmadığını, bu anlayışla kömür çıkarma işlemi devam ederse ileride daha büyük kazalar yaşanabilir.
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; İçişlerin ve işletmenin sorunlarını TBMM gündemine taşıyacaklarını, İş güvenliğinin mutlaka sağlanması gerektiğini, işçilerin haklı mücadelelerinde sonuna kadar yanlarında olacağını, bu günkü göçükte can kaybının olmaması tesellimiz olmuştur diye ifade etti.

Kaynak : Nesrin HOCAOĞLU

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU