Vatandaşların evlerinde biriktirdiği kağıt, metal, plastik ve bitkisel yağlar gibi evsel atıkların nakde çevrildiği bu sayede geri dönüşüme büyük katkı sağlayan Katık Otobüsü’nün durakları belli oldu.
Atakum Belediyesi’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada” Komşularımızla buluşturduğumuz “Atığınız Katık Olsun,Bütçenize Katkı Olsun“ sloganıyla yola çıkan Katık Otobüsümüze biriktirdiğiniz kağıt, metal, plastik, cam ve bitkisel atık yağlarınızı getirebilir; doğayı korurken atıklarınızı da nakte çevirerek ekonominize katkı sağlayabilirsiniz.” İfadeleri kullanıldı.
Açıklama göre Otobüs Durakları şöyle;
12 Şubat Pazartesi: Vatan Caddesi, Yeni Mahalle Tramvay Durağı Karşısı
13 Şubat Salı: Mimar Sinan Mahallesi, Atakum Belediyesi Engelsiz Yaşam Parkı Önü
14 Şubat Çarşamba: Atatepe Mahallesi, Muhtarlık Önü (Kamalı Toki)
15 Şubat Perşembe: Yenimahalle Mahallesi, Atakent Pazar Yeri Şok Market Önü
16 Şubat Cuma: Mimar Sinan Mahallesi, Emek Park Önü
17 Şubat Cumartesi: Esenevler Mahallesi, Serdar Dağ Caddesi Çınaraltı Camii Önü
18 Şubat Pazar: Çakırlar Yalı Mahallesi, Köprübaşı
Haber Merkezi