İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi alacak

Türkiye 25 Mayıs 2022 16:22
Videoyu Aç İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi alacak
A
a

İstanbul Ticaret Üniversitesi aşağıda belirtilen birimlerinde açık bulunan kadrolarına 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri uyarınca devamlı statüye göre öğretim elemanları alacak.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörlüğünden
ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI
  
Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde açık bulunan kadrolarına 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri uyarınca devamlı statüye göre öğretim elemanları alınacaktır.

İlânda belirtilen Profesör ve Doçent kadroları için başvurular Resmî Gazete ilan tarihinden itibaren Rektörlüğe, Doktor Öğretim Üyesi kadroları için başvurular ise Resmî Gazete tarihinden itibaren ilgili Fakülte Dekanlığına, on beş gün içerisinde şahsen, kargo veya posta yoluyla yapılacaktır. Kargo veya postada meydana gelecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Yabancı ülkelerden alınan Lisans ve Yüksek Lisans diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca, yabancı ülkelerden alınan Doktora diplomalarının ve doçentlik/profesörlük unvanlarının Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gereklidir. İlanda yer alan
unvanlar için istenen Üniversitemiz Ölçütleri'nde belirtilen yabancı dil başvuru koşuluna ilişkin YÖKDİL, YDS, KPDS, ÜDS ve Üniversitelerarası Kurulca atama yapılacağı dönem bu sınavlara eşdeğerliği kabul edilen yabancı dil sınavlarına ait yabancı dil belgeleri veya ÖSYM tarafından yayımlanan güncel eş değerlik duyurusunda belirtilen diğer yabancı dil belgeleri geçerli olacaktır. (Belge üzerindeki geçerlilik tarihi varsa bu tarih esas alınacaktır.) (Üniversitelerarası Kurul'un 10.02.2016 tarihli toplantısında alınan karar gereği TOEFL Yabancı Dil Belgelerinin geçerlilik süresi iki yıldır.) İngilizce eğitim verebilmek için “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik”te belirtilen şartların taşınması ve söz konusu belge/belgelerin başvuru dosyalarında yer alması gerekmektedir.

Başvuran adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri, Yükseköğretim Kurulu Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerinde belirtilen şartları ve Üniversitemiz Senatosu’nun kabul ettiği Öğretim Elemanı Kadrolarına Başvurma, Atama ve Yükseltme İlkeleri Yönergesi’nin ilgili maddelerinde belirtilen şartları (http://www.ticaret.edu.tr/) taşımaları gerekmektedir.

Profesör adaylarının dilekçesine bu şartları taşıdığını gösteren açıklamalı beyanı ve formunu, özgeçmişini, bilimsel çalışma ve yayınları ile diploma (Doktora, Lisansüstü, Lisans) örneklerini içeren 1 adet fiziki dosya ve 7 adet jüri dosyasını elektronik (PDF formatında USB Flash Bellek) olarak hazırlayarak Rektörlüğe,

Doçent adaylarının dilekçelerine bu şartları taşıdığını gösteren açıklamalı beyanı ve formunu, özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını ve diploma (Doktora, Lisansüstü, Lisans) örneklerini 1 adet fiziki dosya ve 5 adet jüri dosyasını elektronik (PDF formatında USB Flash Bellek) olarak hazırlayarak Rektörlüğe,

Doktor Öğretim Üyesi adaylarının dilekçelerine bu şartları taşıdığını gösteren açıklamalı beyanı ve formunu, özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını ve diploma (Doktora, Lisansüstü, Lisans) örneklerini 1 adet fiziki dosya ve 5 adet jüri dosyasını elektronik (PDF formatında USB Flash Bellek) olarak hazırlayarak Rektörlüğe/ ilgili Fakülte Dekanlığına (Sütlüce Yerleşkesi için; Örnektepe Mah. İmrahor Cad. No: 88/2 Beyoğlu/İSTANBUL ve Küçükyalı Yerleşkesi için; Küçükyalı E5 Kavşağı İnönü Cad. No: 4, Küçükyalı 34840, İSTANBUL) teslim etmeleri gerekmektedir.
 
FAKÜLTE BÖLÜM / ANABİLİM DALI KADRO UNVANI ADET
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık (Lisansını Mimarlık alanında tamamlamış olmak. Koruma ve Restorasyon alanında doktora yapmış olmak.
Mimari ve Kentsel ölçekte koruma, yenileme ve restorasyon alanında ulusal ve uluslararası yayınlar yapmış olmak.
Alanında uzman, tercihen en az 10 yıl uygulama deneyimine sahip olmak).
Dr. Öğr. Üyesi 1
İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Prof. Dr. 1
(Lisansını Gazetecilik alanında tamamlamış olmak. Halkla İlişkiler alanında doktora yapmış olmak.
Halkla İlişkiler ve Reklamcılık alanında doçentlik unvanını almış olmak.
Ulusal ve uluslararası endeksli dergilerde alanında bilimsel yayınlar yapmış olmak).
Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Prof. Dr. 1
(Doktorasını Halkla İlişkiler ve Tanıtım alanında yapmış olmak. Halkla İlişkiler ve Reklamcılık alanında doçentlik unvanını almış olmak.
Ulusal ve uluslararası endeksli dergilerde alanında bilimsel yayınlar yapmış olmak).
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Matematik Doç. Dr. 1
(Lisansını Matematik alanında tamamlamış olmak. Matematik alanında doktora yapmış olmak. Matematik alanında doçentlik unvanını almış olmak. Ulusal ve uluslararası endeksli dergilerde alanında bilimsel yayınlar yapmış olmak).
https://www.ilan.gov.tr/ilan/989541/kamu-akademik-personel-akademik-personel-alimlari-istanbul-ticaret-universitesi-ogretim-uyesi-alim-ilani
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat