Mahkemeden satılık dubleks daire

Samsun 25 Mayıs 2022 15:47
Videoyu Aç Mahkemeden satılık dubleks daire
A
a

Samsun ili İlkadım ilçesi 7798 Ada 5 Parsel'de 210 m2 daire mahkeme kanalıyla satılacak.

T.C.
SAMSUN 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2022/15 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Samsun İl, İlkadım İlçe, 7798 Ada, 5 Parsel, 19 MAYIS Mahalle/Köy, 11 Nolu Bağımsız Bölüm Dava konusu mesken 4.katta yer almakta olup 11 nolu dubleks meskendir. Meskenler arasında yer alan iç merdiven kaldırılmış olup meskenin alt katı ile üst katında ayrı ayrı ikamet edilmektedir. Alt katın giriş kapısı çelik üst katın kapısı ahşaptır. Her iki katında iç mekan kapıları ahşap, pencereleri PVC, duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalıdır. Alt katın zemin döşemelerinin bir kısmı seramik, bir kısmı ahşap parke bir kısmı laminat, üst katın bir kısmı seramik bir kısmı laminattır. Islak hacimler seramik kaplı olup mutfak dolapları ahşaptır. Alt kat 105,00 m2, üst kat 105 m2 olmak üzere toplam 210,00 m2 kullanım alanına sahiptir. Alt kat doğalgaz kombili, üst kat sobalıdır. Apartman bodrum kat + zemin kat + 4 normal kat olmak üzere 6 katlı olarak inşa edilmiştir. Belediyenin sağladığı elektrik, su, telefon, kanalizasyon, çöp toplama ve ulaşım hizmetlerinden eksiksiz yararlanmaktadır. Ticari amaçlı binaların yoğun olduğu bir bölgede bulunmaktadır. Genel itibariyle binaların zemin katları dükkan diğer katları mesken ve büro şeklinde kullanılmaktadır. Topoğrafik olarak eğimli arsa yapısına sahiptir. Apartmanın dış cephesi kaleterasit sıvalı ve boyalıdır. Apartmanın merdiven rıht ve sahanlıkları mozaik kaplı ve demir korkulukludur. Merdiven kovası tavan ve duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalıdır. Asansör bulunmamaktadır. Binanın doğalgaz bağlantısı bulunmaktadır.
Yüzölçümü 210 m2
Arsa Payı 3/16
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli imar planında konut alanı bitişik nizam (B-5) beş katlı yere isabet etmektedir.
Kıymeti 475.000,00 TL
KDV Oranı %18
1. Satış Günü 20/09/2022 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü 18/10/2022 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : SAMSUN 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Elektronik ortamda teklif vereceklerin teminat miktarının memurluğumuzun Samsun Vakıflar Bankası İcra Dairelerine Bakmakla Yetkili Şubesinde mevcut TR 110001500158007302886274sayılı hesaba yatırılması gerekmektedir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak etmek isteyenlerin muhammen bedelin yüzde 20'si oranında Türk Lirası peşin para veya bu miktarda milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Peşin ödenecek teminatın Yargıtay 12. Hukuk Dairesinin 05/04/2021 tarih 2021/3181 Esas 2021/4008 Karar sayılı kararı ve İ.İ.K. 9. Maddesinde yer alan "İcra İflas Dairelerine yapılacak her türlü nakdi ödeme Adalet Bakanlığı tarafından uygun görülecek bankalarda İcra ve İflas Dairesince açılan hesaba yapılır." hükmü gereğince Adliye Mahkemeler Veznesine yatırmak sureti ile veya bir bankanın teminat mektubunu tevdi etmeleri lazımdır, ihale saatinde nakit teminat kabul edilmeyecektir.. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (7) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2022/15 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/05/2022

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
https://www.ilan.gov.tr/ilan/988781/emlak-konut-samsun-ilkadimda-210-m2-dubleks-daire-mahkemeden-satiliktir

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat