Yabancı Diller Yüksekokulu’nda devir teslim töreni gerçekleşti

Samsun 25 Mayıs 2022 06:24
Videoyu Aç Yabancı Diller Yüksekokulu’nda devir teslim töreni gerçekleşti
A
a

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Yabancı Diller Yüksekokulunda yapılan devir teslim töreniyle Doç. Dr. Emrah Ekmekçi, Prof. Dr. Nalan Kızıltan’dan müdürlük görevini devraldı

Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal’ın da katıldığı devir teslim törenine; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fehmi Yazıcı ve Prof. Dr. Cengiz Batuk ile Üniversite Genel Sekreteri Prof. Dr. Hüseyin Gençcelep de iştirak etti.
Devir teslim töreninde yabancı dilin eğitimdeki önemine değinen Rektör Ünal, “Üniversitenin yabancı diller politikasını değiştirmek ve bu politikayı takip etmek için strateji çalışmaları yaptık. Üniversitenin geleceği için kaliteli eğitim sistemini güçlendirecek altyapı çalışmasını Yüksekokulu ile birlikte hayata geçireceğiz. Özellikle Yabancı Diller Yüksekokulunun bölüm olarak motor görevi üstlenmesi gerekiyor. Çünkü bilginin üretildiği; üretilen bilginin servis edilmesi yabancı dil ile mümkün. Üniversitedeki genel sorun olarak yabancı dili belki sınavda geliştiriyoruz, sınavda yüksek puanlar alıyoruz. Gerçekten Üniversitenin ortalaması bu anlamda çok yüksek. Ama yabancı dil iletişimde ve diğer birtakım kavramsal çalışmalarda dil ne kadar kullanılıyora gelirsek bu noktada zayıf kaldığımızın farkındayız. Ümit ediyoruz önümüzdeki zaman içerisinde yabancı bir dilin asıl misyonunu üsteleneceğimizi düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.
Prof. Dr. Nalan Kızıltan da hizmetleri sırasından her zaman desteklerini yanında hissettiği Rektör Ünal ve üst yönetime teşekkürlerini sundu. Prof. Dr. Kızıltan, “Gerçekten büyük bir özveriyle çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Bu bir eğitim yolu, yeni görevinde bayrağı devir alan Emre hocama başarılar diliyorum” dedi.
Yeni Müdür Doç. Dr. Emrah Ekmekçi ise üstlendiği sorumluğunun bilincinde olduklarını vurgulayarak bundan sonraki süreçte Üniversiteyi yabancı dil alanında daha üst seviye çıkaracaklarının altını çizdi.
Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, Yüksekokulun gelişimi adına göstermiş olduğu hizmetlerden dolayı eski Müdür Prof. Dr. Nalan Kızıltan’a teşekkür ederken, müdürlük görevini üstlenen Doç. Dr. Emrah Ekmekçi’ye de yeni görevinde muvaffakiyet diledi.
Törende Rektör Ünal, eski Müdür Kızıltan ile yeni Müdür Ekmekçi’ye çiçek takdim etti. Tuba KURUL
 
 
 
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat