Demokrat Parti Çarşamba İlçe Teşkilatı’nın olağan genel kurulu yoğun katılımla gerçekleştirilirken, birlik ve beraberlik mesajları verildi. Yapılan seçimler neticesinde; Demokrat Parti Çarşamba İlçe Başkanı Salih Karaevli, güven tazeleyerek yeniden Başkan seçildi.
Yönetim Kurulu Üyeliklerine de; Abdullah Pak, Ömer Karakuş, Yaşar Karakaş, Davut Arıcı, Doğan Arıcı, Fatma Karaevli, Emrah Uzun, Şerafettin Özen, Ali Arslan, İbrahim Sağlam, Yaşar Çakıroğlu, Turan Dündar, Nevzat Yiğit ve İsmail Balcı seçildiler. Yeniden Demokrat Parti Çarşamba İlçe Başkanlığı’na seçilen Salih Karaevli, yaptığı konuşma da “2024 yılının 2023 yılından daha güzel olacağını umut ediyoruz. Önceliğimiz ekonomi. Ekonomik tedbirlerin alınması gerekiyor. Önümüzde yerel seçimler var. Bizde kendi adaylarımızla seçimlere katılacağız. Bir süre önce açıklanan AK Parti’nin samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, Çarşamba Belediye Başkanı sayın Halit Doğan’a, CHP’nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı sayın Cevat Öncü’ye ve diğer partilerin adaylarına başarılar diliyorum” dedi.
Serdar OKTAV