TEMA Vakfı iş birliğiyle düzenlenen programda çevre bilincinin artırılması, enerji verimliliği ve tasarrufu, su kaynaklarının korunması, hava, su ve toprak kirliliği ile mücadele, geri dönüşüm ve sıfır atık gibi konularla ilgili uzman kişiler tarafından konuşmalar gerçekleştirildi.
Okul yöneticileri ve öğretmenlerin katılımıyla düzenlenen iklim zirvesinde; samsun İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Ağar, TEMA Vakfı Samsun İl Temsilcisi Leman Özay, OMÜ Coğrafya Eğitimi ABD Başkanı Prof. Dr. Cevdet Yılmaz, Samsun Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ali Tulumen, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdür V. Tevfik Akçay, Samsun Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Başkanı Doç. Dr. Meral Demirtaş ve konuk konuşmacı TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Özgür Bolat konuşma yaptı.